Kehra Helina lauluklubi sai 5, segakoor 60

3012
Endine segakoor, praegu lauluklubi Helin juubelipeol. Juhatab TIIT KÖSTER. Foto Kristiina Oja

Koos lauluklubi sünnipäevaga tähistati laupäeval, 2. mail ka selle eelkäija, segakoori Helin  60. sünnipäeva.

Segakoor Helin loodi 1955. aastal Kehras tegutsenud mees- ja naiskooride baasil. Asutaja ja esimene dirigent oli muusikaõpetaja Johannes Luo. Esimeses proovis oli kohal 37 lauljat, sealhulgas 12 meest. 1960. aastast hakati osalema üldlaulupidudel.
Kuna koori liikmeskond vananes ja noori lauljaid enam peale ei tulnud, otsustati viis aastat tagasi segakoori asemel jätkata lauluklubina.
„Algul arvasime, et oleme juba nii vanad, et ei suuda enam laulupeole kandideerida. Kuid nüüd on meid igale poole kaasatud, oleme õppinud kõik tähtsamad laulud selgeks,“ ütles koorivanem Milvi Soots.
Koos teiste Anija valla lauljate-tantsijatega marssis Helina esindus möödunud laupäeval rongkäigus valla laulu- ja tantsupäevale ning laulis koos ansamblite-kooridega ühises kooris. Pärast pidu õnnitles vallavanem Arvi Karotam segakoori Hannijoggi lauljana Helinat ning tänas neid laulutraditsiooni hoidmise eest Anija vallas. Hannijoggis laulavad Helina mitmed endised liikmed.
Kolm lauljat 60 aastat
Viis aastat tagasi oli Kehra laulu­klubil kümmekond liiget, praegu on lauljaid 20, nendest 4 meest. Kolm naist on Helinas laulnud algusest peale ehk segakoori loomisest 60 aastat tagasi. Need on Virve Trubok, Helve Kask ja Reet Tala. Aastakümneid on Helinasse kuulunud ka Madis Kask, Saima Raspel, Ilme Soomre, Reet Männik ja teised. Lauluklubi eakaim liige on 92aastane Erika Püvi, auväärt vanuses on ka 89aastane Auguste Paulus, kõige noorem ja ainus, kes pole pensionär, on 38aastane Heiki Nurm, klubi ainus tenor, kes laulab seal segakoori ajast.
Kõige kauem on koori juhtinud Tiit Köster, kes praegu elab Saaremaal. Tema oli segakoori dirigent 20 aastat, 1966-1986. Praegu juhatab lauluklubi Kaisa Tiismaa.
Eelmistel aastatel käis lauluklubi Kehra rahvamajas koos üle nädala, sel hooajal on proovid kolmapäeviti. „Nüüd on palju esinemisi,“ põhjendas laulja Eva Valk.
Helin esineb kohalikel pidudel ja käib igal aastal Harjumaa memme-taadi peol ning neil on Tallinnas sõpruskoor Videvik.
„Peale laulmise on meil ka teisi ühiseid ettevõtmisi, näiteks käime üksteise sünnipäevadel,“ rääkis Milvi Soots.
Eva Valk lisas: „Alguses oli seltsielu põhiline, kuid nüüd on tulnud esinemisi juurde.“
Seda, et lauluklubist võiks taas saada koor, naised ei usu ning on rõõmsad, et vallas on nüüd uus segakoor. Las noored jätkavad kooriga, meie ajame nüüd oma rida, arvasid nad.
Helina lauluklubi 5. ja segakoori 60. aastapäeva kontserdil esines ka Rae valla meesansambel Kuldne Õhtupäike.

Eelmine artikkelHingematvast sõnnikuhaisust Kuusalu ja Kahala ümbruses
Järgmine artikkelSõnumitoojas 20. mail