Anija vallavalitsus kehtestas Kehra gümnaasiumis 2016/2017 õppeaastaks riiklikest erinevad koolivaheajad – Kehras hakkab senise nelja asemel olema viis vaheaega.
Ettepaneku tegi Kehra gümnaasiumi direktor Kaido Kreintaal. Ta põhjendas, et praegune nelja veerandiga kooliaasta jaotub väga erineva pikkusega õppeperioodideks: esimene veerand on 36 ja viimane 50 päeva pikk.
„Soovime minna üle viieperioodilisele õppekorraldusele, kus 175 päeva pikkune kooliaasta jaotub siis viieks seitsmenädalaseks õppeperioodiks, igale perioodile järgneb vaheaeg,“ selgitas ta.
Direktori sõnul tehakse see muutus õpilaste huve silmas pidades. Ta lisas, et tulevast õppeaastast hakkab gümnaasiumiosas osaliselt perioodiõpe: „Õppeperioodis hakkab olema 35 päeva, see tähendab, et iga õppeainet on 35tunnise kursuse jooksul üks tund päevas ehk 5 tundi nädalas, seega saab perioodi jooksul läbida ühes aines ühe kursuse. Näiteks on kogu perioodi vältel iga päev üks tund bioloogia, järgmisel perioodil bioloogiat pole. See tähendab, et lapsed ei õpi korraga 15 erinevat ainet, vaid näiteks kaheksa.“
Vallavalitsus kehtestas 2016/2017 õppeaastal Kehra gümnaasiumi sügisvaheaja 22.-30. oktoobrini, talvevaheaja 23. detsembrist 5. jaanuarini, lisavaheaja 18.-26. veebruarini, kevadvaheaja 14.-23. aprillini ning suvevaheaja 10. juunist 31. augustini.
Koolijuht selgitas – see ei tähenda, et viiele õppeperioodile läheb kool üle vaid üheks aastaks, otsus kehtib ka edaspidi, kuid koolivaheaegade täpsed kuupäevad tuleb kinnitada eraldi igaks õppeaastaks, kuna sõltuvalt kalendrist võivad need igal aastal mõne päeva võrra nihkuda: „Ka haridus- ja teadusminister kehtestab igaks kooliaastaks vaheaegade uued ajad.“
Kaido Kreintaal ütles, et kolmas õppeperiood jääb Kehras ülejäänutest siiski pisut lühemaks, kuna seda ei saa alustada nii vara, kui soovitakse, sest aasta alguses on vene jõulud ning Kehra koolis õpib palju venekeelsetest peredest lapsi: „Jõuluvaheaega peaksid mahtuma nii eesti kui vene jõulud. Seetõttu on kolmanda õppeperioodi ametlik algus küll 5. jaanuaril, kuid arvan, et teeme selle päeva vabaks ja nihutame selle koolipäeva mõnele laupäevale.“
Eestis läks viiele õppeperioodile esimesena 2011. aastal üle Rocca al Mare kool. Kaido Kreintaali sõnul järgisid seda eeskuju järgmistel õppeaastatel Tallinna kesklinna mitmed koolid. Kui palju on viieperioodisüsteemi koolides väljastpoolt pealinna, ei osanud ta öelda: „Küll aga loen kurvastusega, kuidas tuleb järjest juurde koole, mis eelistavad neljalt õppeveerandilt üleminekut trimestritele. Minu jaoks on see mõistatus, sest see ei ole õpilaste huvides.“