Anija vallavolikogu otsustas tagasiulatuvalt alates 1. jaanuarist tõsta vallavanema töötasu 2181 euroni.
Vallavanema senine kuupalk oli 1970 eurot, mis kehtis 2013. aasta detsembrist, kui Arvi Karotam valiti vallavanemaks.
Volikogu esimees Jaanus Kalev põhjendas, miks tegi ettepaneku tõsta vallavanema palka: „Esimesel aastal ei olnud vallavanema töötulemused niivõrd näha, kuid nüüd julgen väita, et need hakkavad 2016. aastal muutuma käegakatsutavaks.“
Ta tõi võrdluseks naaberomavalitsuste juhtide palgad: Jõelähtme vallavanema töötasu on 2400 eurot, Kuusalus 2500, Kosel 2300, Raasikul 2200 eurot.
„Kui Raasikul ja Kuusalus algatati umbusaldused, siis mina leian, et meie vallavanem on teinud head tööd, oleme kõva sammu edasi liikunud,“ sõnas volikogu esimees.
Jaanus Kalevi ettepanek oli tõsta vallavanema palka kolme astme võrra – 2290 euroni ehk ligikaudu 15 protsenti, Kalle Saarmas arvas, et vallavanema töötasu võiks kasvada sama palju, kui vallavalitsuse ülejäänud töötajatel. Volikogu esimees selgitas, et vallavalitsuse teistel töötajatel tõusis palk keskmiselt 5 protsenti, kuid nende töötasu tõsteti sama palju ka eelmisel aastal, samuti kasvasid ülejäänud töötajate palgad üle-eelmisel aastal.
Kaisa Tamkivi märkis, et vallavanem väärib palgatõusu, kuid tegi võrdse kohtlemise printsiibile viidates ettepaneku tõsta seda 2 palgaastme võrra ehk 2181 euroni. Ta rääkis – haridus- ja kultuurikomisjonis tõstatati teema, et Anija valla lasteaedade õpetajate palgad on võrreldes naaberlasteaedade palkadega märkimisväärsed madalamad ning siis põhjendati: neid saab tõsta vaid 5 protsenti, kuna sellised on Anija valla võimalused.
Margus Nõlvak arvas: „Arvestades, et praegu üldiselt palku ei tõsteta, kuna tarbijahinnaindeks on nullis või pigem miinuses ehk reaalpalgad niigi kasvavad, siis tegelikult ei saa palgatõusu pidada iseenesestmõistetavaks. Aga vallavalitsuse töö on paranenud ja seda tuleb tunnustada.“
9 poolthäälega otsustas volikogu tõsta vallavanema töötasu kahe astme võrra ehk 2181 euroni. Hüvitiste suurust ei muudetud – kuni ametiauto hankimiseni hüvitatakse vallavanemale isikliku sõiduauto kasutamist ametisõitudeks endiselt 200 eurot kuus ning mobiilside teenuseid kuni 50 eurot kuus.