Keh­ra güm­naa­siu­mi kar­jää­ri­päe­val osa­le­sid Ani­ja ja Raa­si­ku val­last 170 õpi­last

39
Keh­ra güm­naa­siu­mi õpi­la­sed MAR­JET­TE AN­SIP, VIO­LET­TA NA­ZA­RUK, MIR­TEL-MA­RIA RUL­LI, HEND­RIK LILL­SOO ja LAU­REEN OTS koos laul­ja ALI­KA MI­LO­VA ja ki­tar­rist MAR­KUS NURM­SAA­RE­GA (kes­kel).

Nel­ja­päe­val, 23. jaa­nua­ril toi­mus Keh­ra güm­naa­siu­mis nel­jan­dat kor­da kar­jää­ri­päev „Kar­je“, mil­lest võt­sid li­saks Keh­ra koo­li 8.-12. klas­si õpi­las­te­le osa va­ne­ma­te klas­si­de õpi­la­sed Aeg­vii­du, Ala­ve­re, Raa­si­ku ja Aru­kü­la koo­list, kok­ku um­bes 170 õpi­last. Päe­va esi­me­ses poo­les olid koo­li au­las et­te­kan­ded, pä­rast lõu­nat toi­mu­sid klas­si­ruu­mi­des töö­toad. Kar­jää­ri­päe­va lõ­pe­tas Ali­ka Mi­lo­va kont­sert.

Tä­na­vu­ne kar­jää­ri­päev al­gas re­gio­naal- ja põl­lu­ma­jan­dus­mi­nist­ri Pi­ret Hart­ma­ni vi­deo­ter­vi­tu­se­ga. Järg­ne­sid kolm et­te­kan­net. Tal­lin­na Üli­koo­li te­hi­sa­ru ja di­gi­hu­ma­ni­taa­ria lek­tor Kris­ter Kruus­maa kõ­ne­les te­hi­sin­tel­lek­tist. Ta sel­gi­tas, et te­his­tai­pu ka­su­ta­des tu­leb ol­la ise pii­sa­valt taip­lik, sest lõ­pu­ni te­hi­sa­ru usal­da­da ei saa. Re­ne Räs­sa kait­se­res­surs­si­de ame­tist tut­vus­tas kar­jää­ri­või­ma­lu­si rii­gi­kait­se vald­kon­nas. Fil­mi­režis­söör Rai­mo Jõe­rand, kes töö­tab nüüd Keh­ra güm­naa­siu­mi aja­looõ­pe­ta­ja­na, jul­gus­tas en­da näi­tel, et kui oled õp­pi­nud üht eria­la ning sel­lel ka töö­ta­nud, on hil­jem ala­ti või­ma­lik te­ha elus kan­na­pöör­e ehk va­li­da mõ­ni muu eria­la.

Töö­tu­ba­dest sai iga kar­jää­ri­päe­val osa­le­nud õpi­la­ne va­li­da kaks. Kok­ku oli va­li­kus 15 töö­tu­ba. Tal­Tech viis neist lä­bi kolm töö­tu­ba – ühes õpe­ta­ti in­ter­ne­ti ko­du­le­he te­ge­mist, tei­ses IT-süs­tee­mi­de ad­mi­nist­ree­ri­mist, kol­man­das tut­vus­ta­ti ehi­tu­sin­se­ne­ri­de tööd. Koo­li­dest olid töö­tu­ba­de­ga esin­da­tud veel Ees­ti Maaü­li­kool, Tal­lin­na Üli­koo­li Hu­ma­ni­taar­tea­dus­te Ins­ti­tuut, Tal­lin­na Ter­vis­hoiu Kõrg­kool ja Tal­lin­na Tee­nin­dus­kool. Töö­tu­be vii­sid lä­bi ka Kar­jää­ri­kes­kus, noor­teor­ga­ni­sat­sioon YFU, Toi­du­pank, mee­dia­pä­de­vu­se õpe­ta­ja Ger­da Ren­tel OÜst Mee­dia­ta­ju ning glo­baal­sest too­te­aren­du­sest kõ­ne­le­nud Joo­nas Jür­gen Mu­ru­la Erics­son Ees­ti ASist.

Kar­jää­ri­päe­va pea­kor­ral­da­ja, Keh­ra güm­naa­siu­mi hu­vi­juht Eve Roht­la sel­gi­tas, et püü­dis esi­ne­ja­te va­li­kul läh­tu­da sel­lest, mis tee­mad on ühis­kon­nas ak­tuaal­sed või õpi­la­si kõi­ge roh­kem kõ­ne­ta­vad. Töö­tu­ba­de ka­van­da­mi­sel ar­ves­tas sa­mu­ti, mil­li­sed olid eel­mis­tel aas­ta­tel kõi­ge po­pu­laar­se­mad. Igal aas­tal on „Kar­je“ koh­ta kü­si­tud õpi­las­te ta­ga­si­si­det. Mul­lu­se ta­ga­si­si­de põh­jal ot­sus­ta­ti tä­na­vu es­ma­kord­selt osa­le­ma kut­su­da ka 8. klas­si õpi­la­sed, va­rem olid noo­ri­mad osa­le­jad 9. klas­si­dest.

„Kõrg­koo­lid-kut­se­koo­lid tu­le­vad mee­lel­di töö­tu­be te­ge­ma, nad näe­vad sel­les po­tent­siaa­li saa­da en­da­le uu­si tu­den­geid. Meie soo­vi­me, et töö­toad olek­sid või­ma­li­kult elu­li­sed ja prak­ti­li­sed ning ai­tak­sid noor­tel aru saa­da, kas neis ko­ge­tu võib ol­la see, mi­da ta­hak­sid tu­le­vi­kus õp­pi­da ja sel­lel alal töö­ta­da,“ sel­gi­tas Eve Roht­la.

Ta li­sas, sa­ge­li on õpi­las­tel ol­nud kut­seõp­pea­su­tus­tes­se ne­ga­tiiv­ne suh­tu­mi­ne, kuid neis on te­ge­li­kult vä­ga pal­ju põ­ne­vaid õp­pi­mis­või­ma­lu­si: „Meil näi­ta­sid Tal­lin­na Tee­nin­dus­koo­li tu­le­va­sed spaa­tee­nin­da­jad, kui­das te­ha kä­te­le pa­ra­fii­ni­hool­dust. See oli ju­ba teist aas­tat vä­ga po­pu­laar­ne töö­tu­ba ka pois­te seas.“

Keh­ra güm­naa­siu­mi jaoks on nel­jan­dat kor­da toi­mu­nud kar­jää­ri­päev tema sõnul vä­ga olu­li­ne et­te­võt­mi­ne ning suu­re koo­li­na pa­ku­tak­se ka teis­te­le oma val­la ja väik­se­ma­te naa­ber­koo­li­de õpi­las­te­le või­ma­lust sel­lest osa saa­da.

„Soo­vi­me las­te­le näi­da­ta, kui pal­ju on tä­na­päe­val kar­jää­ri­va­li­kuid ja või­ma­lu­si, pead vaid ise taht­ma,“ lau­sus Eve Roht­la.

Eelmine artikkelPolitseiuudised
Järgmine artikkelKer­ge­jõus­ti­ku­võist­lus­te või­dud Aru­kü­la ja Kuu­sa­lu noor­te­le