Kehra gümnaasiumi peamaja ehitus on lõppenud

2196
1960ndatel aastatel ehitatud Kehra koolimaja on saanud põhjaliku remondi.

Õppetöö algab renoveeritud koolimajas järgmisel veerandil.

Möödunud neljapäeval andsid ehitajad AS Parmeron ja TREV-2 Ehituse OÜ Anija vallavalitsusele üle uue sisu ja välimuse saanud Kehra gümnaasiumi hoone.

Remont algas märtsis, lõpptähtaeg oli järgmise aasta jaanuaris, kuid sai valmis varem, nagu kool ja vallavalitsus lootsid. Koolimaja on kavas pidulikult avada enne jõule.

Anija abivallavanem Urmo Sitsi: „Esialgu tundub, et remont on tehtud kiiresti ja hästi. Loodetust läks natuke kauem aega, aga siiski sai valmis ennetähtaegselt. Praegu on vaja teha viimased häälestused, proovida, kuidas küte ja ventilatsioon hakkavad koos tööle. Lõpliku hinnangu saab anda, kui maja on olnud pool aastat kasutuses.“

Renoveerimistööde käigus soojustati ja renoveeriti  fassaad,  vahetati välja vee- ja kanalisatsioonitorud ning osaliselt  küttesüsteem, ehitati ventilatsioon. Klassides, koridorides ja aulas tehti siseviimistlus. Tualettruumid ehitati ümber ja muudeti nõuetele vastavaks. Võimla renoveeriti täielikult.  Kevadesse jäävad vaegtööd nagu sokli viimistlus ja haljastus.

„Vaegtöid ei saa sel aastal enam ilma tõttu teha. Soklit ei jõutud päris valmis, külm tuli peale,“ selgitas abivallavanem.

Tänavu tuleb veel korda teha katus, mille harjalt tuiskab lund pööningule, sest harjaplekid on mõnest kohast lahti ja liiga väikese ülekattega.

Urmo Sitsi: „See tuleb kiiremas korras ära teha. Kuna katus vahetati koolil varem, siis ei ole tegu praeguse ehitaja veaga. Katuse garantiiaeg on lõppenud, peame koostöös kooliga leidma ehitaja, kes vea parandaks.“

Koolimajja oodatakse ka uut mööblit. Garderoobikapid saabusid möödunud nädalal. Kohale on jõudnud juba kuue klassikomplekti jagu laudu, toole, kappe ning õpetajate töölauad. Hiljemalt 20. detsembril peaks kohale jõudma spetsiaalne mööbel füüsika- ja keemiaklassidesse ning tütarlaste käsitöö- ja kunstiõpetuse klasside sisustust. Hiljaaegu kuulutas vallavalitsus välja hanke mööblile veel viie klassikomplekti jaoks.

Kolimist on kavas alustada sel veerandil, kuid õppetöö algab äsja uuenenud koolimajas pärast jõuluvaheaega.

Kooli direktor Ivo Tupits sõnas, et soov on teha jõuluüritused koolimajas, kuid oleneb, kas mööbli tarned jõuavad õigeaegselt kohale: „Tahaksime teha eraldi piduliku avamise ja lahtiste uste päeva. Mõtlesime, et lahtiste uste päeval võiks olla õpilaste jõululaat, kuid nädala jooksul peaks selguma, kas jõuab või jäävad järgmise veerandi algusesse.“

Kehra gümnaasiumi remondiks eraldati KOIT kavast  981 813,18 eurot, lisandus valla 15-protsendiline omaosalus. Selle ja teiste mitteabikõlbulike tööde  katteks võeti 639 116 eurot laenu. Kehra gümnaasiumi remont koos käibemaksuga maksis 1 349 192 eurot.

Eelmine artikkelKAISA LINNO Kolgakülast esines kodanikuühiskonna konverentsil
Järgmine artikkelKuusalu koolimaja kannab Eestis esimesena silti „Turvaline kool“