Voose talispordipäeva võit läks Rae valda

2029

Laupäeval, 18. veebruaril toimunud talispordipäeval osales 14 võistkonda.

Voose Külaselts korraldas tali­spordipäeva 7. korda. Kui aastaid tagasi loodeti, et sellest võiks kujuneda Anija valla külade talvine spordipäev, siis tänavu olid Voose endi võistlejate kõrval koduvallast vaid kaks Alavere võistkonda – Team 10 ning Alavere Spordiklubi võistkond ASK.

„Ei tea, miks teisi ei olnud, tagasisidet ei saanud. Kuigi helistasin veel esmaspäeval paljudele ning mitmed neist lubasid kindlasti tulla,“ ütles üks korraldaja, Anna Nilisk Voose Külaseltsist.

Ta lisas, et aega planeerimiseks pidi olema – korraldajad andsid talispordipäeva toimumisest teada juba väga varakult: „Õnneks on siiski palju häid sõpru, kes tahavad koos meiega lustida.“

Osalema tulid Viskla küla Kose vallast, Soodevahe küla ja Patika küla Rae vallast, Vanamõisa Vägevad Suae vallast, Manniva küla Jõelähtme vallast, Tallinnast tiitlikaitsja Roolivelled ja sihtasutus KÜSK võistkond Mine-Mine, peamiselt tallinlastest koosnev võistkond Tants ja Trumm, Voose oma küla võistkond ning eraldi veel Voose noored ja Männiku talu.

Kell 11 läksid võistlejad rahvamaja juurest külaplatsile, kus jaotati rajakaardid ning anti start. Ligi neli tundi kestnud võistlus koosnes üheksast sport- ja kuuest sõnamängust. Neljaliikmelistel võistkondadel tuli võistelda näiteks sööstlaskumises, kiirkelgutamises, hüppesuusatamises, karupüksijenkas, kõõrdsilmade hokis ja muudel korraldajate väljamõeldud spordialadel. Lisapunkte oli võimalik teenida ettevalmistatud eeskavaga, mida esitati pärast võistlust rahvamajas. Neid hindas žürii, mis koosnes muusik Elmar Liitmaast ning Kuku Raadio toimetaja Erki Berendsist.

Voose tänavuse talispordipäeva võitis Rae valla Soodevahe küla koosseisus Jaanus, Kärt ja Krista Tõnisson ning Ats Tuisk. Teise koha sai Voose küla Männiku talu võistkond: Anu ja Jarmo Jürioo, Meelis Soasepp ja Siiri Lauta, kolmandaks tuli Alavere võistkond ASK: Siim Sündema, Kristiina Põldsaar, Jüri Melih ja Eelika Maripuu.

Laste suusatamise ligi kilomeetri pikkusel rajal võitis 7-9aastaste hulgas Karl Patrik Mahla ning 10-12aastaste seas Rasmus Vilbiks.

Pärast parimate autasustamist said spordipäeval osalenud süüa ning oli võimalus käia saunas, õhtupoolikul esines rahvamajas Mehis Nurmetalu akordionil ning ansambel Ajaratas Halastamatult Veereb, Ei Teda Peatada Saa, Eriti. Seal mängivad muusik Elmar Liitmaa, Kanal2 uudiste­ankur, Voose Külaseltsi liige Tanel Talve ja Kait Lukka.

Anna Nilisk kinnitas, et kuni on osalejaid, jätkatakse ka tali­spordipäeva korraldamist: „Kuigi see on nii suur töö, et külavanem Andrus Nilisk võttis töölt lausa nädal aega puhkust. Tuli rajad ette valmistada – ATVga sisse sõita ja rulliga tallata, võistlused kellaajaliselt paika panna, koostada rajakaardid. Õnneks oli tagasiside osalejatelt väga positiivne, see annab jõudu ja uut indu.“

Talispordipäeva oli jäädvustamas ka Kanal2 reporter.

Eelmine artikkelSisse murdmine Loksal
Järgmine artikkelMAI ERBELE anti üle Raasiku valla aukodaniku tunnistus