Aruküla lasteaia soojustamine on plaanitust kallim

1153

Saastekvoodi rahast kogu plaanitu tegemiseks ei jätku.

Riik eraldas Aruküla lasteaia fassaadi ja katuslae soojustamiseks ning akende-uste vahetamiseks 170 000 eurot. Riigi Kinnisvara ASi korraldatud riigihankele esitatud odavaim pakkumine oli sellest kolmandiku ehk ligi 60 000 eurot kallim.

RKAS küsis, kas Raasiku vallal oleks võimalik puuduolev summa endal tasuda. Kuna vallavalitsus ei pidanud seda võimalikuks, pakkus RKAS, et võiks osa kavandatust jätta tegemata, näiteks katus soojustamata. Volikogu eelarve- ja majanduskomisjon leidis, et hankest võiks jääda välja üks korpus – administratsiooni- ja majandusplokk. Komisjoni osa liikmeid tegid ettepaneku lasteaed siiski tervikuna soojustada ning teha seda teiste investeeringute arvelt, näiteks mitte avada tuleval aastal teist rühma Pikavere lasteaias-algkoolis.

Vallavanem Aare Ets rääkis, et tal on välja pakkuda parem lahendus. Vallavalitsusele tegi koostööettepaneku OÜ Energreen Finance, kes tegeleb keskküttesüsteemide ümberehitamise ja optimeerimisega, Harjumaal on nad seda teinud Kiili ja Maardu koolis.

„Küsisin, kas nad oleksid nõus ümber ehitama Aruküla lasteaia küttesüsteemi ning soojustama oma kulul ka katuse,“ ütles vallavanem.

Ta selgitas, et see ei läheks vallale midagi maksma – firma äriidee on, et tasuks küsitakse teatud osa saavutatud säästust: „Kiili koolis kokkuhoitud küttekuludest saab ettevõte endale 85 protsenti, ülejäänu on valla võit. Meile ilmselt samasugust pakkumist ei tehta, kui soovime, et ka katus soojustataks.“

Kolmapäeval kaardistavad Energreeni esindajad Aruküla lasteaia soojapidavuse ja -lekked ning lubasid reedeks teha oma pakkumise. Aare Ets pidas suurimaks plussiks, et vald ei pea sel juhul panema lasteaia soojustamisse enda raha ega võtma pangalaenu.   

Eelmine artikkelAvastati vargused Raasiku alevikus
Järgmine artikkelKolga muuseum kutsub piparkooginäitusele