Kehra gümnaasiumi algklasside pikapäevarühmast

903

Eesseisev remont toob Kehra kooli ellu muutusi juba nüüd.

Sel esmaspäeval, 12. septembril oli Kehra gümnaasiumi algklasside lastevanemate koosolek, kus abivallavanem Marge Raja tutvustas eelseisvaid muudatusi pikapäevarühmas. Seoses remondiga kolivad algklassid tõenäoliselt Kehra kunstidekooli ruumidesse. Kunstidekooli mahutavus on väiksem kui alg­klasside majal ning seetõttu tehakse pikapäevarühm kaheks, mis tähendab ajutist üleminekut tugirühma süsteemile. Õpilased, kes vajavad õpiabi või parandusõpet jäävad pikapäevarühma kunstidekooli. Teised, kes tugiõpet ei vaja, saavad pärast tunde viibida noortekeskuses, kus on samuti järelevalve ja vabaajategevus.

„Ajutised muudatused on vajalikud ja oleme sunnitud tegema valikuid, sest teisiti ei mahu õpilased lihtsalt ära. Kunstidekoolil on oma klassides samuti tunnid,“ selgitas Marge Raja.

Möödunud aastal oli pikapäevarühmas kokku 70 õpilast. Seekord arvestatakse, et kummassegi rühma jääb umbes 35 õpilast. Kes ja millisesse rühma läheb, selgitatakse välja koolispetsialistide ja lastevanemate abiga.

Einet saavad koolisööklas kõik pikapäevarühma õpilased, kes seda soovivad. Uue süsteemiga alustatakse septembris, sest õppeaasta on terviklik periood, kuigi koolimaja remont algab tõenäoliselt tuleval aastal.

Eelmine artikkelArukülas löödi naist
Järgmine artikkelTänu KIKi toele saab nüüd Kiiu jäätmejaama anda ehitusprahti