Kuusalu lasteaia hoolekogu palub mänguala jaoks ettevõtjatelt abi

1820

Lasteaia Jussike hoolekogu loodab saada kohalikelt ettevõtetelt toetusraha, et välja ehitada 17 430 eurot maksev mänguala.


OÜ Tiptiptap mängulinnak.

Kuusalu valla 100 ettevõtjat said augusti lõpus hoolekogu pöördumise aidata ellu viia Jussikese lasteaia õueala arendamise projekti.

Hoolekogu esimees Triin Lõhmus selgitab: „Sihtotstarbeline heategevuslik tulu kogumise aktsioon on tingitud sellest, et lasteaia arengukavas on õuealale täiendavate atraktsioonide rajamine, kuid vallaeelarve piiratud maht ei võimalda plaanitut ellu viia. Kaalusime esialgu kirjutada projekti ja taotleda toetusraha mänguala täiendamiseks mõnest fondist, kuid kõik investeeringutoetused, mida meie teame, on ette nähtud rangelt avalikus kasutuses olevatele mänguväljakutele. Valla lasteaia õueala on kohaliku omavalitsuse vastutuses.“

Ta lisab, et teretulnud on samuti kõigi üksikisikute annetused. Hoolekogu saatis rühmade meililistide kaudu üleskutse ka kõigile lapsevanematele, et nemadki saaksid soovi korral toetada. Toetussummad palutakse annetajatel üle kanda Kuusalu vallavalitsuse kontole, märksõna on „Jussikese õueala“.

Koos lasteaia personaliga tutvuti firmadega, mis valmistavad mänguväljakutele atraktsioone, ning kiikede, liivakasti, mängumaja ja -linnaku ehitajaks valiti sertifitseeritud tootja OÜ Tiptiptap. Firma esitatud hinnapakkumise järgi läheb valmistamine ja paigaldamine maksma kokku 17 430 eurot (272 720 krooni).

Triin Lõhmus ütleb, kui vajaminevat summat ei saa kokku korraga, ehitatakse mänguväljak valmis järkjärgult. Lapsevanematel on plaanis teha ka tänavu lasteaeda heategevuslik jõulukohvik ning osaleda oma kohvikuga Kuusalu mailaadal, et koguda ka nii õueala arendamiseks raha.

Kuusalu lasteaia direktor Astrid Meister kiidab lapsevanemate algatust, kuid lisab, et lasteaia õues on mänguplatse tehtud vastavalt renoveerimisprojektile, lapsevanemad soovivad täiendavat mängu­ala, et saada lastele korraga rohkem rakendust.

„Pärast lasteaiahoone renoveerimist on rahastamine loetud lõpetatuks, investeeringusummasid ei ole lasteaiale viimasel ajal kavandatud. Ka lasteaed on varasematel aastatel palunud ettevõtetelt abi, meid on aidanud kuni 15 kohalikku ettevõtet. On positiivne, kui lapsevanemad tahavad lasteaeda aidata,“ sõnas direktor.    

Eelmine artikkelArukülas löödi naist
Järgmine artikkelTänu KIKi toele saab nüüd Kiiu jäätmejaama anda ehitusprahti