Kehra endises perepoes avati taaskasutuskeskus

4125
Müüja KETELYN VIIMSI rõõmustab, et kohalikud inimesed on taaskasutuskeskuse juba leidnud ja omaks võtnud.

Endise toidupoe ruumides on nüüd taaskasutuskeskus ja alkoholipood.

Taaskasutuskeskuse Krabula ja alkoholipoe omanik on OÜ Mermax Kaubandus, kes pidas viis aastat endises Ilo turu hoones kuni selle lammutamiseni 2011. aastal alkoholikauplust Alko+.
Pere-ettevõtte juht Merle Salm rääkis, et tänavu septembrist suletud Perepoe omanik Kalmer Roosileht pakkus talle hoones ruume rendile.
„Mul ei olnud esmalt ühtegi ideed, mida siin teha. Aga siis mõtlesin, et võiks avada taaskasutuskeskuse,  kus  saaks   müüa   nii   kasutatud  kui  uut kaupa,“  ütles  ta.
Vähem kui kuu aega hiljem, laupäeval, 1. novembril avati Kehras taaskasutuskeskus Krabula, kus on müügil nii uusi kui kasutatud rõivaid ja jalatseid, keraamikat, patju-tekke, käsitööd, autokaupa, mööblit ja muud. Et jõuaks kommunaalkulud ja maksud tasuda, tehti taaskasutuskeskuse kõrvale väike alkoholipood.
Kasutatud riideid on taaskasutuskeskuse tegijad käinud ise toomas hulgimüüjatelt. Merle Salm ütles, et ei valitud kõige odavamat ehk paljukantud, vaid pigem korralikke, kuid pisut kallimaid riideid: „Vaatasin selle järgi, mida ka ise kannaksin. Meil on siin peaaegu uued, kuid uutest siiski tunduvalt odavamad rõivad.“
Ka inimesed ise saavad oma riideid Krabulasse müüki anda, selleks on rendiboksid, mille eest tuleb maksta kuutasu. Kui rendiboksi väljapandud kaup hakkab otsa saama, annavad müüjad sellest inimesele teada ning neil on võimalik sinna asju juurde tuua. Kõik kümme rendiboksi hõivati juba avapäevadel, kõige eakam rentnik on praegu 78aastane.
„Olen juba aastaid mõelnud, et Kehras ei ole võimalik osta mööblit. Vanematel inimestel ja teistel, kel puudub transpordivõimalus, on väga keeruline Tallinnast suuremat kaupa tuua. Eraldi mööblipoodi Kehras pidada ei tasu, aga koos muu kaubaga ehk küll. Meil on kokkulepe ühe tootjaga ning meie kaudu on võimalik tellida kvaliteetseid nurgadiivaneid, inimene ise saab valida meelepärase kangaga ja sobivate mõõtudega,“ jutustas Merle Salm.
Krabulasse võetakse müügile ka kasutatud mööblit ning sealt saab osta ka kohalike tegijate käsitöömööblit. Omanik kutsus kõiki Anija valla usinaid käsitöötegijaid tooma oma toodangut Krabulasse müügile: „Mõned on seda juba teinud, aga ootame veel. Näiteks on meilt mitmeid kordi küsitud vaipu.“
Merle Salm ja müüja Ketelyn Viimsi rõõmustasid, et kohalikud  elanikud on nende poe hästi vastu võtnud, avamispäeval toodi väga palju lilli.
„Paljud käivad alles uudistamas, ostetud on peamiselt hooajakaupa. Väikeses kohas oleneb ju palju palgapäevadest,“ sõnas Ketelyn Viimsi.

Eelmine artikkelRaasikul asutati laulukoor
Järgmine artikkelKehra spordiraamatu esitlusele tuli sadu inimesi