Kehra ansambel Raske Rukis noortebändide konkursil

1401

Raske Rukki esimene ülesastumine oli mais 2006 – kunstidekooli trummieriala arvestusel. Muusikat on õppinud kõik bändi liikmed, väljaarvatud INDREK AGAR (vasakul).
Kehra bändi Raske Rukis demo valiti 28 edasipääsenu hulka.

Eesti suurimal noorte ansamblite konkursile „Noortebänd 2009“ esitas demoplaadi kokku 112 ansamblit. Kehra rockbänd Raske Rukis osales oma lauluga „Süit“.

Ansambli koosseisu kuuluvad Roland Jairus, Indrek Agar ja Madis Meister (keelpillid), Joosep Voolmaa (löökpillid) ning laulja Triin Toomesaar.

Indrek Agar rääkis, et pärast seda, kui Raske Rukis mängis 2007. aastal koos teiste kohalike bändide ning Tanel Padari ansambliga Kehra „Tuleristsetel“, võeti umbes aastaks aeg maha.  Mullu augustis kutsuti neid Raasikule kunagise bändi Craca 40. sünnipäevapeole.

Esimene lugu oli raadios
„Vahepeal ei teinud me midagi, bänditegemine jäi soiku, kuna Madis, Joosep ja Roland õpivad nüüd Otsa-koolis. Aasta lõpus mõtlesime, et teeks ühest loost demo. Panime rahad kokku ja läksime Tallinnasse stuudiosse,“ jutustas Indrek Agar.

Detsembriks oli esimene lugu salvestatud.

„Panime demo internetti üles ja mõtlesime, et viime   edaspidi ka raadiojaamadesse. Kuid poolteist nädalat hiljem helistas Raadio 2-st DJ Mopp ja küsis, kas võib meie lugu mängida,“ rääkis ansambli liige.

Raske Rukki laul „Süit“ oli Raadio 2 Metallioni saates eelmise nädala neljapäeva õhtul.

„Teatasin sellest ka mõnele sõbrale, mõni helistas ise ja küsis, kas kuulis õigesti – et kas tõesti meie olime raadios,“ naeris Indrek Agar.

Ta lisas, et plaan on oma lugu pakkuda ka teistele raadiojaamadele, näiteks Raadio Maniale. Ning edaspidi on kavas välja anda terve plaat – plaadijagu enda lugusid on olemas.

Konkursi eelvoor on Tartus
Demo sama lauluga saatis ansambel ka konkursile „Noortebänd 2009“.

„Tegu on Eesti suurima konkursiga, kust sai tuule tiibadesse näiteks ka Bedwetters,“ selgitas Indrek Agar.

28 edasipääsenud ansamblit jagati nelja eelvooru. Need toimuvad Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Rakveres.  Igast eelvoorust pääseb kaks finaali. Kuna Tallinnast oli kõige rohkem demovoorust edasipääsenud bände, võistlevad osa pealinnas ja selle lähistel tegutsevaid noorteansambleid mujal. Raske Rukis võistleb koos kuue konkurendiga sel reedel, 27. veebruaril Tartu klubis Illusion. Igale bändile antakse 15 minutit. Kuna Raske Rukise lood on suhteliselt pikad, jõutakse selle ajaga mängida kolm lugu.

Noortebände hindavad Elmar Liitmaa, Harmo Kallaste, Lea Liitmaa, Silver Ulvik, Fred Krieger, Stig Rästa ja teised.

„Harjutame ja tuletame oma lood meelde. Näis, kas saame edasi või jääb meile osalemise rõõm,“ sõnas Indrek Agar.

Ta kahetses, et kohalikel fännidel on raske tulla Tartusse neile kaasa elama: „Kuid eks me oleme ka võõrale rahvale peale läinud, mitte ainult omadele.“

Eelmine artikkelTulistamine
Järgmine artikkelAnija volikogu arutab osalust Sõnumitoojas