Aruküla kool abistab loomade varjupaiku

1170

Aruküla põhikooli 6.-8. klassid algatasid projekti „Aitäuhh!“.

Aasta tagasi käis õpetaja Sirje Okapuu 7. klassiga Tallinna loomade hoiupaigas. Eelmise aasta lõpus küsisid 8. klassi tüdrukud Kätlin Liiv ja Kristina Nagornaja, kas võiks uuesti sinna minna.

„Saime jaanuaris kokkuleppele kooli majandusjuhataja Olev Toomiga, et tuleb oma autoga. Kaasatahtjaid oli palju, kahte autosse võtsime kokku kaheksa last,“ rääkis Sirje Okapuu.

Seal tuli õpetajal mõte korraldada varjupaikade toetamiseks heategevuslik loterii. Lapsed olid nõus ning 8. klassi juhataja Ivika Jegis pakkus annetuste kogumise idee.

„Kui läksime rääkima huvijuht Leena Mölsile, kes on 6. klassi juhataja, kuulsime, et ka tal oli mõte korraldada oma klassiga sõbrapäeva raames annetuste kogumise kampaania Tallinna hoiupaigale.“

7. ja 8. õpilased valmistasid õpetaja Ivika Jegise juhendamisel kampaaniat reklaamivad plakatid ning panid need üles kooli, Aruküla lasteaeda ja raamatukokku. 6. klass koostas stendid varjupaikade kohta. Tallinna loomade hoiupaiga arendusjuht Rein Kikerpill soovitas vaadata lastel kodudes ringi, kas seal on seisma jäänud kummiloomi, mänguasju, vanu froteerätikuid, tekke või muud, mida võib varjupaigal vaja minna. Lepiti kokku, kuidas  lapsed saavad asjad ise kohale toimetada ning abistada varjupaiga töötajaid, jalutada koertega ja mängida kassidega.

7. ja 8. klassi õpilased käisid kampaaniast rääkimas algklassides. Aruküla raamatukokku, lasteaeda ja kooli pandi üles kogumiskastid, kuhu kõik soovijad said viia  varjupaikadesse saatmiseks asju. Toodi rohkesti toitu koertele ja kassidele, ka mänguasju, patju, tekke ning muud vajalikku.

„Väga palju annetusi saime raamatukogust. Selle töötajad on väga loomasõbralikud,  propageerisid me ettevõtmist külastajatele ning oma tuttavatele,“ kiitis Sirje Okapuu.

6. klass korraldas raha kogumiseks koolis äripäeva, kus sai osta sööke ja jooke, mida õpilased olid valmistanud koos vanematega. Korraldati heategevuslik loterii, kõige väärtuslikum auhind oli perekond Vaikna annetatud 400-kroonine raamat. Kokku teeniti üle 3000 krooni.

6. klassi teenitud raha läks sihtannetusena Tallinna loomade hoiupaigale, et toetada ühest kontoriruumist uue kassitoa väljaehitamist. 7. klassi müüdud loteriipiletite tulu on plaanitud üle kanda kõige rohkem abi vajavale varjupaigale. Õpetaja Sirje Okapuu toimetas osa annetusi – koerte kuivtoitu, söögikausse ja kaelarihmasid – Tartusse, sealt saadetakse edasi Valga varjupaigale. Rakvere ja Virumaa varjupaikadesse on plaanis õpilastega kohale minna, annetuste viimisel on abistada lubanud seltsingu Loomade Vabatahtlikud liige Meelika Liiv, kes käis Aruküla kooli õpilastele rääkimas loomade väärtkohtlemisest.

Eelmine artikkelTulistamine
Järgmine artikkelAnija volikogu arutab osalust Sõnumitoojas