Kaugtöö seminaridel Kolgas räägitakse ettevõtte alustamisest, renditööst

1044

Kahel pühapäeval oodatakse Kolga keskkooli kaugtöövormis töötajaid või sellega tegeleda soovijaid.

MTÜ Lahemaa Kaugtöö- ja Koolituskeskused ning MTÜ Õnne Maja alustavad kaugtöövõimaluste tutvustamisega. Koostöös kavandatakse avada kaugtöökeskus Kolgas vanas vallamajas, mille Õnne Maja on võtnud Kuusalu vallalt tasuta rendile, et ehitada see ümber rahvamajaks.

Lahemaa Kaugtöö- ja Koolituskeskusele on lubatud ühena viiest pilootprojektist Eesti Kaugtöö Ühingu kaudu Euroopa Sotsiaalfondist keskuste loomiseks 358 000 krooni. Projekt  „Riskirühmade tööturule sisenemist ja töötamist toetavate kaugtöökeskuste võrgustiku arendamine” kestab 2011. aasta lõpuni.

Esimesel seminaril 21. veebruaril tutvustatakse erinevaid kaugtöövorme – telefoniteenindus, renditöö, vabakutseline töö, enda ettevõtte alustamine, tavapäraste töö­-ülesannete täitmine väljaspool ettevõtte kontorit. MTÜ Lahemaa Kaugtöö- ja Koolituskeskused juht Kadri Seeder annab nõu, kuidas kaugtööga alustada, kellele selline töövorm sobib jms. Distantsilt õppimise teemal on palutud kõnelema Kolga elanik Mart Laanpere, kes töötab Tallinna Ülikoolis haridustehnoloogia keskuse juhataja kt-na. Räägitud on Saku Õlletehase personalidirektori Ave Kalaga, et ta tuleks kõnelema tööandja ootustest paindlikule töötajale.
Telefoniteeninduse valdkonnast on oodatud esinema Kontaktikeskuse või Müügipartneri esindajaid.
Renditööfirmadest palutakse ülevaadet tegema kedagi renditööfirmade liidust.

Kadri Seeder: „Ootame seminaridele kõiki, kes juba töötavad kaugtöö vormis või sooviksid seda teha.
Minult küsitakse juba sageli, kuidas kaugtöö vormis endale rakendust leida. Seetõttu mõtlesime, et oleks mõistlik huvilised kokku võtta ja võimalused lahti rääkida. Tahame teada, millist koolitust võiks kaugtööst huvitatutele meie piirkonnas pakkuda. Kutsun teemat virtuaalselt kommenteerima erinevate valdkondade tööandjaid. Aadress on www.telework.ee.”

Teisel seminaril on plaanis tema sõnul paika panna, milliste teenustega võiks Kolga kaugtöö- ja õppekeskus startida, kuidas selle ruumi sisustada ja milliseid töövahendeid esmalt hankida.

Kadri Seeder: „Tööturu praeguses olukorras aitab tööpuudusest välja tulla ühine tegutsemine ja eri valdkondade spetsialistide omavahelise sünergia tekitamine.“

Eesti Kaugtöö Ühingu tegevusest saab infot aadressil www.telework.ee.

Eelmine artikkelEesti saalijalgpalli esiliiga meistrivõistlused
Järgmine artikkelASHWANI SHARMA: „Kehra tehas säilis tänu positiivsele mõtlemisele“