Kaberla küla Kiviaia tee elanikele anti vesi ajutiselt tagasi

1753

Eelmisel reedel, 12. veebruaril said Kuusalu valla Kaberla küla Kiviaia tee pered veevarustuse tagasi – läbirääkimiste ajaks puurkaevu omanikuga.

Nädal varem, 5. veebruaril keeras Kiviaia tee elurajooni veega varustava Kiviaiatee Haldus OÜ omanik Meeli Otsa oma ettevõttele kuuluvas puurkaevus vee kinni ning jättis sellega elanikud joogi- ja tarbeveeta. Nüüd on veevarustus taastatud, kuid mitte lõplikult – elanikud ja Kiviaiatee Haldus peavad läbirääkimisi, kuidas puurkaevu kasutamise osas kokku leppida. Pered on palganud advokaadi.

Kiviaiatee Haldus OÜ esialgne pakkumine oli osta sellele kuuluvad kinnistud, sealhulgas puurkaevu maa, 1,3 miljoni krooni eest või sõlmida üüri­leping igakuise tasuga 15 000-20 000 krooni. Elurajooni elamukruntide omanikud on aga seda meelt, et veesüsteemiga liitumise eest on nad juba krunte ostes tasunud.
Juhtunut kajastas möödunud nädala telesaade Pealtnägija, sellest oli pikemalt juttu ka eelmises Sõnumitoojas ilmunud loos „Puurkaevu omanik jättis Kaberlas 7 peret veeta”.

Jäänud veeta, esitasid Kiviaia tee alalised elanikud Kuusalu vallavalitsusele taotluse aidata leida peredel koht, kus saab käia end ja pesu pesemas. Vallavanem Urmas Kirtsi ütles, et Kuusalu vallavalitsus palus elanikel saata pesemas käijate nimekiri ning neile võimaldati selle alusel  kasutada tasuta Kuusalu spordikeskuse sauna ja pesemisruume. Pesu pesemisega ei saanud vallavalitsus aidata.

Kiviaia tee elanik Angela Virak rääkis, et telesaate peale pakkus neile abi Saku Läte, kes andis tasuta kasutada joogiveeautomaadi koos mitme suure veetünniga. Ka pakkusid omapoolset abi Kiviaia tee  laste mängukaaslaste vanemad ning Kaberlast perekond Maidla, kes lubasid oma puurkaevudest vett võtta.

Angela Virak: „Oleme abi eest väga tänulikud.”

Eelmine artikkelEesti saalijalgpalli esiliiga meistrivõistlused
Järgmine artikkelASHWANI SHARMA: „Kehra tehas säilis tänu positiivsele mõtlemisele“