Kahe nädala pärast pannakse Kiiu lasteaiale nurgakivi

973

Vallavalitsus palub nädala jooksul vallarahvalt arvamust Kiiu lasteaia nime kohta.

OÜ Filkester ja Kuusalu vallavalitsus leppisid kokku, et Kiiu lasteaiahoone nurgakivi pidulik paigaldamine tuleb 30. mail.

Lasteaia ehitus algas 1. aprillil, maja ehitatakse Kiidu aadressil Aia tänav 2. Praegu käib vundamendi ehitus.

Filkesteri juht Margus Raudsepp ütles, et nurgakivi paneku ajaks saab vundamendi loodetavasti valmis.

Kuusalu vallavalitsus pole tänini leidnud lasteaiale sobivat nime. Nimekonkursiga esitatud variandid on: Mutionu Lasteaed, Kiiu Kiik, Kiiuke, KIKU, Kiigepõnn ja Väike Väänik. Sel nädalal pakuti Nöbinina.

Vallavanem Urmas Kirtsi: „Nimepaneku aeg on käes, küsime vallarahvalt arvamust. Andke märku, millise nime paneksite teie. Või on veel mõned head ideed, ka need on teretulnud. Saatke arvamus või ettepanek e-kirjaga või helistage vallamajja. Ootame arvamusi nädal aega, kuni kolmapäeva, 22. maini. Siis teeb vallavalitsus valiku.“

Vallavanem lisas, et nurgakivi panek on avatud üritus, oodatud on kõik huvilised: „Lasteaia ehitamine on Kuusalu vallale väga oluline. Lasteaiakohtadega kindlustamine on omavalitsuse ülesanne, kuid meie vald ei ole siiani seda suutnud. Oleme püüdnud lasteaiakohtade puudust kompenseerida lapsehoiutoetusega, kuid see ei asenda kvaliteetset lasteaiateenust. Kiiu lasteaia valmimisega loodame anda 2014. aasta sügisest kõigile soovijaile lasteaiakoha.“

Kuusalu vald on uue lasteaia rajamise ettevalmistamisega tegelenud üle 5 aasta. Riik lubas esimest korda aastal 2009, et KOIT kavast rahastatakse lasteaia ehitust rohkem kui 29 miljoni krooniga (ligi 1,9 miljoni euroga), kuid Loksa linn vaidlustas hindamiskomisjoni metoodika, algas kohtuvaidlus, rahastamisotsus jäi lõplikult kinnitamata. Kui 2011. aastal otsustas riik broneerida Loksaga peetud vaidluse all olnud summa, siis teised rahaeraldused vabanesid ja Kiiu lasteaia rahastuse kohta tuli lõplik kinnitus.

Kiiu lasteaia ehitusprojekt valmis märtsis 2012. Koos valla omaosalusega on lasteaia rajamise kogumaksumus 2 230 561,13 eurot, millest 85 protsenti ehk 1 895 976,96 annab riik ja Kuusalu valla 15 protsendiline omaosalus on 334 584,17 eurot.

Kuusalu vallal on lasteaiakohtade vajadus väga suur, sel sügisel jäävad kohata 112 last, kes pandaks sinna kohe, kui oleks võimalik. Kiiu lasteaed tuleb 6 rühmaga, kohti on planeeritud 112 lapsele.

Eelmine artikkelLiiklusõnnetus Kuusalu külas
Järgmine artikkel1. juunil tuleb Vana-Narva maanteel vanade mootorrataste võiduajamine