Rätla ja Rätla-Sõerde tee saavad mai lõpuks korda

827

Raasiku valla teede ehituseks on selle aasta eelarves 92 000 eurot.

Rätla ja Rätla-Sõerde tee saavad maikuu lõpuks taastatud katte. Teele laotatakse purustatud kruus. Osades lõikudes eemaldatakse teepeenra vallid, vahetatakse üks ja ehitatakse kaks uut teetruupi ning puhastatakse kraavid.

Rätla ja Rätla-Sõerde tee remont algas eelmise aasta sügisel, pärast Kangla tee kruusakatte rekonstrueerimist. Vihmased ilmad takistasid remondi tegemist ja seetõttu lükkusid tööd käesolevasse kevadesse.

„Ehitusmaterjali ostsime ja lasksime objektile tuua juba eelmisel aastal. Sügisel oli kavas teedele panna ainult kruusakate, mille lepinguline maksumus oli 25 767 eurot. Nüüd lisasime selle aasta eelarvest veel 17 000 eurot, et lisaks kattele saaks paremasse seisukorda ka teeservad ja kraavid. Ehitaja on Teede- ja Keskkonnaehitus OÜ,“ ütles Raasiku valla majandusosakonna juhataja Andres Õunap.

Selle aasta juulis on kavas korda teha ka mõned Arukülas olevad tänavad, mis saavad tolmuvaba mustkatte – Suvila, Harju, Toominga, Kevade, Lille ja Lepa.
Kokku on tänavu Raasiku valla teede ehituseks ja renoveerimiseks ette nähtud 92 000 eurot ning teede hoolduseks 80 000 eurot.