Kahepäevasel festivalil Aruküla rahvamajas võistlesid 15 lavastust.
Kui Harjumaa rahvamajade juhatajad arutasid eelmisel aastal, kes võiks sel aastal korraldada Harjumaa kooliteatrite festivali, oli MTÜ Aruküla Kultuuriselts juht Garina Toomingas ainus, kes tõstis käe: „Polnud õrna aimugi, kuidas peaks korraldama, mis atraktsioone pakkuma ning kas kõik ikka mahuvad majja ära, aga see oli tore väljakutse.“

Eripreemiad Kolga algklassitrupile
Festivali esimene päev oli algklasside mõõduvõtt. Kolme trupi hulgas sai esikoha Kostivere Laste Teater, teist-kolmandat kohta jagasid Kolga kooli Kohal-olijad ning Turba kultuurimaja näitering.
Kolga algklasside trupi juhendaja Tuuli Rand rääkis, et algklasside voorus oleks võinud olla rohkem osavõtjaid: „Tase oli siiski tugev. Paljusid koole, kes on tavaliselt osalenud, seekord polnud. Ei tea, kas oli infosulg või on õpetajatel-juhendajatel jaks otsa saanud. Ise juhendajana arvan, et on suur vahe, kas teed tööd 5 või 15 õpilasega. Väga raske on saada laste aegu klappima, et näiteringi saaks teha kõigi soovijatega.“
Kolga alglasside trupp sai omaloomingulise näidendi „Maale“ eest eripreemia. Kolga laste hulgas oli ka vanuserühma parim naisnäitleja Sanne Säär ja parimad kõrvalosatäitjad Sirli-Marit Sikka ning Maribel Uusmaa.
Juhendaja rääkis, et etendus sündis laste mängitud etüüdidest: „Kirjutasin näidendi kokku selle põhjal, kuidas lapsed etüüde mängisid ning mis rollid neil kõige paremini välja tulid. Mõtlesin iga lapse peale, et igaüks saaks justkui iseennast mängida. Esietendus oli meil detsembris, kolmandal veerandil on lapsed sageli haiged, uut etendust ei jõudnud selgeks saada ja otsustasime selle etendusega tulla festivalile. Proove teeme tavaliselt kord nädalas, enne festivali mängisime nädal aega iga päev, et mängu veel paremaks lihvida.“
Kohal-olijad tõstatasid elulise teema
Kõige rohkem osavõtjaid oli põhikooli vanuserühmas, festivali teise päeva jooksul astusid lavale 9 truppi. Grand Prix’ ja pääsu vabariiklikule festivalile võitis Viimsi näitetrupp. Kolga kooli 7.-9. klassi Kohal-olijad said näidendi „Hetk elust“ eest eripreemiaid: parim meesnäitleja oli Siim Maran ning omaloominguline lavastus teenis tunnustuse elulise teema tõstatamise eest.
Trupi juhendaja Terje Varul lausus, et žüriiliige Toomas Lõhmuste rõhutas elulise teema tõstatamist: „Selle all ta mõtles, et kõik, mis sündis laval ehk elus, sai kommentaari ka veebis. Kaks poissi lava servades imiteerisid veebisuhtlust.“
Juhendaja jäi väga rahule festivali korraldusega: „Me olime oodatud ning lapsed kiitsid tagasiteel, et iga žüriiliige surus neil kätt ning vana kooli mees Ivo Eensalu lausa suudles iga tütarlapse kätt.“
4.-6. klassi Kohal-olijate lavastuse „Uka-uka ussimäng“ ning preemiad saanud 7.-9. klassi näidendi „Hetk elust“ ideed sündisid proovides, ütles juhendaja: „Proovime ja diskuteerime, naerame ja närveldame nagu ikka loomingu puhul.“
Äpunäpu noortestuudio festivalidebüüt
Põhikoolide vanuserühmas osales esimest korda Raasiku Äpunäpu noortestuudio, trupp esitas näidendi „Kuldhani“ ning žürii andis vanuserühma parima meeskõrvalosatäitja tiitli Denis Viljanskile.
Raasiku Äpunäpu noortestuudio on tegutsenud 5 kuud, varem on trupp teinud etenduse kooli jõulupeo jaoks. Näidendis osales Raasiku põhikooli 4. klass täies koosseisus: Andra Allik, Denis Viljanski, Ranar Sepp, Armin Loik, Hardi Oras, Eliza Belova, Marianne Laas, Annaliisa Seppam, Lisette Anabel Õunpuu, Carolin Tammsoo, Romet Lindsalu.
Trupi juhendaja, Raasiku noortekeskuse juht Angela Allik: „Olen laste üle väga uhke. Nad kõik olid tublid ning andsid endast parima. Festivalile tuleku mõte tekkis kuidagi kogemata väga viimasel hetkel. Saime oma tükki harjutada umbes 1,5 kuud. Laste ning ka minu jaoks oli see esimene esinemine kooliteatrite festivalil ning usun, et saime kõik ühe väärtusliku kogemuse võrra rikkamaks.“
Gümnaasiumiõpilaste hulgas ehk vanimas vanuserühmas Ida-Harju koole ei osalenud. Grand Prix’ sai taas Viimsi kool.
Festival viimati Arukülas 8 aastat tagasi
Harju kooliteatrite festivali žüriisse kuulusid Raadioteatri juht Toomas Lõhmuste, näitlejad ja lavastajad Anne Paluver ning Ivo Eensalu ja Kristiina Oomer Eesti Harrastusteatrite Liidust. Festival toimub igal kevadel, kõigist vanuserühmadest valitakse välja üks trupp, kes saab võimaluse esindada maakonda vabariiklikul võistlusel.
Garina Toomingas lausus, et viimati oli teatrifestival Arukülas 8 aastat tagasi: „Sellest ajast olid meil veel alles mõned dekoratsioonid.“
Korraldajad pakkusid osalejatele suppi, avatud oli puhvet. Rahvamaja fuajees oli punane diivan ning dekoratsioonid, mille juures oli võimalik oma trupist pilti teha. Dekoratsioonide, söögi ning korralduse eest vastutasid Ingrid Teino ning Maarja-Ly Teino. Kõigile osalejatele kingiti ürituse logoga rinnamärk, šokolaadi, tänukirjad osalemise eest, teatrinägudega auhinnad ja meened.
Festivali juhtis Riina Paavo. Esimesel päeval oli ta jänese, teisel päeval Pipi rollis. Festivali valguse ja heli eest vastutas Henry Kari.
Rahastas HOL, sponsoreeris Raasiku vald.