Juminda poolsaarel hakkab buss käima mitu korda päevas

1208

Ka sel aastal muutub Kuusalu vallas õpilastevedu.

Varem väljus Harjumaa Liinide buss 154 Balti jaamast kell 10.20 ja sõitis Leesile ning sealt tagasi Tallinnasse. Alates 1. septembrist suundub kell 12 Leesile jõudnud buss edasi hoopis Loksa poole, kuhu jõuab kell 12.25. Buss väljub Loksalt jälle kell 14.10, jõuab 14.35 Leesile, sõidab sealt edasi Tallinnasse.

„Varem liikus buss Tallinnast Leesile ja tagasi, nüüd võivad Juminda poolsaare inimesed sõita igal päeval Loksale ja tagasi. Nad saavad Loksal olla üks tund ja 45 minutit. See on piisav aeg, et käia poes või arsti juures. Pole mõtet inimesi suunata Tallinnasse, kui neil on võimalik siin oma asjad ära korraldada,“ selgitas Kuusalu abivallavanem Tõnu Ammussaar.

Nooremad Juminda poolsaarel elavad õpilased, kel vähem koolitunde, saavad koju minna kell 14.10 väljuva bussiga. Varem tuli oodata 15.40ni.

„Uue liiniga saavad väiksed lapsed varem koju. Esimese klassi õpilasele on ette nähtud 20 tundi nädalas, et ei koormaks teda liialt. Pärast tunde läheb ta küll pikapäevarühma, aga väiksel lapsel on ka pikapäevarühmas viibimine teatud määral väsitav kohustus,“ lausus Tõnu Ammussaar.

Kell 15.41 Leesile sõitnud buss enam käima ei hakka. Kõik ülejäänud õpilasliinid väljuvad Loksalt kell 15. Tõnu Ammussaar sõnas, et „Tapurlasse ja Jumindale sõitvad vanemad lapsed saavad mõnedel päevadel nädalas kasutada 14.10 väljuvat liini ja nendel päevadel, kui on maksimum arv tunde, saavad nad koju kell 15 väljuva Loksa-Kolga-Leesi-Loksa õpilasliiniga. Tulevikus on plaanis see liin korraldada ühistranspordikeskuse kaudu ümber avalikuks liiniks, et seda saaksid lisaks õpilastele tsoonipiletite alusel kasutada ka teised inimesed.

Sõidab Kolka sisse
1. septembrist tulevad muudatused ka kell 15.40 Loksalt Tallinnasse suundunud bussiliinil. Buss hakkab väljuma Loksalt kell 15.55 ja sõidab läbi Kolga Vana-Narva maanteed mööda Kuusallu, edasi Tallinna. Varem see buss Kolka sisse ei sõitnud.

Abivallavanem soovib, et Kolgast saab ümberistumise koht: „Kell 15 Loksalt väljuv õpilasliin, mis sõidaks läbi Vihasoo, jõuaks Kolka kell 16.05 ja kooliõpilaste liin Loksa-Joaveski-Valgejõe kell 16.10. Buss, mis tuleb Loksalt 15.55, väljub Kolgast Tallinnasse kell 16.14. See tähendab, et Vihasoo, Joaveski, Valgejõe ja Kemba kandi rahvas saaks sõita Kolka ning sealt edasi Tallinna ja Loksa suunas.“

Tõnu Ammussaare sõnul on hea, kui kõik liinid saaksid avalikeks liinideks, sest siis on võimalik taotleda neile riigipoolset dotatsiooni ning kasutada allesjäävat vallaraha muuks vajalikuks. Ta arvas ka, et edaspidi oleks mõistlik panna käima Võsu-Loksa bussiliin.

 „Praegu minnakse Võsult Rakveresse keskkooli. Kui Võsult käiks buss Loksale, saaks siia kanti lapsi juurde. Aastaid tagasi käisid selle piirkonna lapsed Loksa 1. keskkoolis,“ põhjendas abivallavanem.

Tõnu Ammussaar, kes on bussiliinide uuendamisega tööd teinud mitu aastat, on kindel, et sellega tuleb tegelda juba praegu: „Kui kriis süveneb, ei ole enam piisavalt ressursse bussiliinide paremaks ümberkorraldamiseks.“

Eelmine artikkelToome pangakontori Kuusallu tagasi!
Järgmine artikkelAruküla kool septembris oma majas alustada ei saa