Juminda korrakaitsel üle 230 patrullsõidu

4042

MTÜ Juminda Poolsaare Korrakaitse on tegutsenud kaks aastat.


Juminda Poolsaare Korrakaitse liikmed ARTUR TALVIK, MART ELURI ja AIVAR HINN. Süles istub MONA MIRELLE KATTAGO.

MTÜ Juminda Poolsaare Korrakaitse moodustati pärast seda, kui 2009. aasta maikuus tungisid maskides ja relvastatud kurjategijad öösel Hara külas Kunnar Vahtrase koju. Sellest ajendatuna kutsus Tapurla Külaseltsi juhatuse esimees Artur Talvik Leesi rahvamajja kokku Juminda poolsaare külade esindajad, et arutada turvalisuse tagamist.

MTÜ Juminda Poolsaare Korrakaitse juht Artur Talvik: „Kohe pärast Vahtrase röövimist hakkasid poolsaare külade mehed patrullima, praeguseks on tehtud 234 patrullsõitu. Kõik see on toimunud meeste endi kulul. MTÜ on muretsenud helkurvestid ja kleepsud, mis pannakse patrullivale masinale. Patrullitakse külade kaupa, nädal korraga. Patrulliülem on Aivar Hinn, tema paneb paika külade järjekorra ja suhtleb kontaktisikutega. Külad ise otsustavad, kes ja mis ajal nädala jooksul patrullib.“

MTÜs on liikmeid praeguseks ligi 60 ning patrullijaid on isegi rohkem. Poolsaare elanike ja ka paljude suvitajate autod on neile kahe aastaga tuttavaks saanud, kuid ikka kohtab ka selliseid sõidukeid, kelle omanikku ei tunne. Patrullijatel pole õigust masinaid ise peatada, kuid jälgitakse võõraste autode liikumist ning kahtlaste autode kuuluvust kontrollitakse koostöös politseiga. Kui keegi seisab tee ääres, minnakse juurde ja uuritakse, kas on abi vaja.

Nüüd on MTÜ hakanud tegelema ka vabatahtliku merepäästega. Alates tänavu maist kuulub Juminda Poolsaare Korrakaitse Eesti Priitahtlikku Päästeliitu, kavas on moodustada oma merepäästeüksus. Sügisel plaanitakse saata esimesed mehed merepäästjate koolitusele.

Juba praegu on päästekeskusel Artur Talviku telefoninumber. Ta selgitab, et pole küll veel koolitust läbinud, kuid paat on olemas ning kui tuleb info, et keegi vajab läheduses abi, saab enda vastutusel välja sõita ja aidata sedavõrd, kui on tema võimuses.

MTÜ aitas kevadel kaasa Juminda poolsaare arengukava koostamisele ning sellesse on sisse kirjutatud nii merepäästeüksus kui ka poolsaare vabatahtliku tuletõrjekomando asutamine. Lähiajal on plaanis rajada niiöelda poolsaare väravad – panna mõlemale poole infotahvel Juminda poolsaare kaardi ja muu olulisema teabe jaoks.

MTÜ Juminda Poolsaare Korrakaitse tegeleb veel ka kogukonnaraadio idee elluviimisega, Leader-programmist on plaanis sügisel taotleda toetusraha sobiva võimsusega saatja jaoks.

Artur Talvik: „Oleksime Eesti esimene kogukonnaraadio. Oleme pidanud kultuuriministeeriumiga läbirääkimisi, peagi peaks lahenema lainepikkuse küsimus. Põhimõtteline nõusolek on olemas, kuid tuleb ka konkurss korraldada, sest seaduses ei ole kogukonnaraadiot, meid võrdsustatakse teiste kanalitega.“

Kogukonnaraadio töötaks hooajati ehk neli kuud. Plaan on teha ka see liikuvaks, saateid hakataks edastama külade kaupa nädal korraga.

„Tahame teha mõnusat külaraadiot, lasta muusikat ja anda eetrisse kohalikke uudiseid. Mitmel pool külades on juba raadiosaadete tegemiseks huvilised olemas, kes tahab liituda, andke teada“.

MTÜd saab toetada annetustega Nordea panga kontole 17002272528.

Eelmine artikkelFoto- ja joonistusvõistluse „Meri on mulle lähedal“ tulemused
Järgmine artikkelLoksa kirikukellad Saksamaal valamisel