Jäätmevedu läheb Anija valla elanikele odavamaks

608

Riigihanke võitis Radix Hoolduse OÜ.

2009. aasta 1. septembril lõppes Radix Hoolduse OÜ ainuõigus jäätmeveoks Anija vallas. Sellest ajast on Anija vald otsinud uut jäätmevedajat, seniks on Radix Hoolduse OÜga lepingut pikendatud. Talvel kuulutati üks avalik konkurss kehtetuks, kuna piirmäärad olid liiga kõrged, kevadel peatati teine, sest pakkujad esitasid vaide.

Tänavu kevadel kuulutas Anija vallavalitsus välja uue riigihanke, 28. juulil avati pakkujate ümbrikud. Pakkujaid oli kolm: Radix Hoolduse OÜ, Ragn-Sells AS ja AS Veolia Keskkonnateenused. 10. augustil tunnistas vallavalitsus edukaks pakkujaks Radix Hoolduse OÜ.

„Radix Hoolduse OÜ peab 10 päeva jooksul kinnitama, et on nõus prügi vedama hakkama. Teistel pakkujatel on õigus vallavalitsuse otsus 30 päeva jooksul vaidlustada. Alles siis saab sõlmida lepingu ja anda prügiveoks ainuõiguse,“ ütles Anija valla ajutise jäätmeveo komisjoni esimees Urmo Sitsi.

Kui kõik läheb plaanipäraselt, hakkab uus leping kehtima 1. novembrist, leping tehakse kolmeks aastaks. Kui mõlemad osapooled on nõus samade tingimustega jätkama, saab lepingut pikendada veel kaheks aastaks.

Konteinerite rendihind 1 sent kuus
Anija valla keskkonnakomisjoni esimees Kaarel Aruste oli tulemustega rahul: „Kui alguses konkurss tehti, hõlmas see vaid olmejäätmete vedu, aga mitte konteinerite rendihinda. Nüüd pandi ka rendihind hanketingimustesse.“

Konteinerite rendihind hakkab olema 1 sent kuus, olenemata konteineri suurusest.

„See on inimestele soodne ja pole firma koorimine. Firmad, kes konteinerid on ostnud, on juba varem rendihindadega ostusumma tagasi saanud. Nüüd on neil võimalik sümboolse hinna eest välja rentida, “ rääkis Kaarel Aruste.

Urmo Sitsi ütles, kui tulemused ka vaidlustatakse, lähevad hinnad elanike jaoks kindlasti soodsamaks, sest kõik kolm pakkujat pakkusid renditasu 1 sent kuus: „Elanikud ja firmad võidavad igal juhul, sest rendihind moodustas 25-30 protsenti tühjendamishinnast.“

Kaarel Aruste sõnas, et Radix Hoolduse OÜ uued hinnad on soodsamad kui varem paberi ja papi konteinerite ning väiksemate segaolmejäätmete konteinerite puhul.

Uut hinnatabelit ei tahtnud vallavalitsus ega keskkonnakomisjon praegu avalikustada põhjendusega, et teised firmad saavad veel vaideid esitada, seega pole Radix Hoolduse OÜ pakutud hinnakirja kehtima hakkamine veel täiesti kindel.

Pärast lepingu sõlmimist saab hindasid muuta vaid esimese aasta järel ja kahel tingimusel – kui kütusehind  või ladestustasud tõusevad üle 10 protsendi.

Eelmine artikkelPühapäeva õhtune äike
Järgmine artikkelÜhtelaulmisel Arukülas ja Anijal oli kokku ligi 400 inimest