Isadepäeva fotojahil Raasikul osales ligi 70 inimest

637

Isadepäeval, 14. novembril korraldasid Raasiku rahvamaja, Raasiku põhikool ja ERIK TAMMSOO isade-laste orienteerumismängu „Isadepäev teos ja pildis“.

Pühapäeva lõunal  kõlas Raasiku koolimaja õuelt reibast meeleolumuusikat, kokku oli tulnud 21 peret, kes moodustasid 18 võistkonda. Igal võistkonnal oli kaasas foto­aparaat ja kooli õuel anti kõigile kaheksa nummerdatud fotot.

„Piltide järgi tuli üles leida vahepunktid ja neis oma võistkonda pildistada, nii et pildil oleks näha ka ülesanne, mis selles punktis teha tuli,“ selgitas Raasiku põhikooli vastne huvijuht Kadi Naha.

Etteantud ülesanded olid pigem lõbusad kui rasked. Raasiku Konsumi ees tekitasid külarahva seas elevust võistlejate hüppamine hüppenööriga, mis tuli valmistada torust ja nöörist, teises ülesandes oli vaja suurest tähehunnikust leida tähed, millest saaks kokku panna sõna „isadepäev“, lasteaia juures tuli kõigil selga ajada kentsakalt laiad riided ning nendega diskot tantsida.

Orienteerumisrajale oli seatud kaheksa punkti, neist seitsmes ootasid võistlejaid kohtunikud, kaheksas oli aga tähistamata salapunkt. Kadi Naha sõnul tundsid võistlejad oma kodukohta hästi ja kõik piltidel näidatud paigad leiti viperusteta üles. Raja läbimise ajad olid erinevad.

„Arvestasime kolmveerand tunniga, aga kiireimad jõudsid finišisse veidi rohkem kui poole tunniga. Viimased läbisid raja rahulikult lapsekäruga jalutades umbes tunniga,“ edastas kooli huvijuht võistlusmuljeid. „Aga viimasena finišeerunud perekond Alliku tehtud pildid jäid kõige rohkem silma.“

Iga-aastase orienteerumismängu esikoht läks jagamisele perekondade Dobrjanski-Piirsalu ning Mägi vahel, võitjatele anti keraamiline kruus ja kringel, ka teise ja kolmanda koha saavutanud pered said suu magusaks, tänukirjaga peeti meeles kõiki osavõtjaid. Orienteerujatele pakuti kooli sööklas hernesuppi, kooki ja kuuma teed.