Ingliteemaline jõulumaa Anija mõisas

3049
Nukuteatrit tegid KELLY KRUUSMANN ja JULIKA VÄÄRE.

Anija jõulumaa oli avatud 13.-18. detsembrini.

Jõulumaa üks korraldaja, MTÜ Kunst Kohvris looja Julika Vääre, ütles, et seekord oli neil plaanis teha varasemast erinev jõulumaa: „Eelmisel aastal oli meil päkapikkude temaatika, siis oli palju jooksmist ja mürgeldamist. Sel aastal tahtsime teha hoopis teistlaadi jõulumaa, rahuliku ja mõnusa.“

Jõulumaal oli igale laste­grupile  programmis ette nähtud tegevused nii toas kui õues. Lapsed otsisid  mõisapargis jõulutunnet.

Julika Vääre: „Lapsed pidid jõulutunde leidma ingli antud vihjete järgi. Näiteks otsisid nad vihje peale „kuidas aidata nõrgemat“ üles linnumaja ja „mis on kõige tähtsam“ juhatas perepildini.“

Programmis oli veel nukunäidend. Julika Vääre sõnul tegid nad koos Kunst Kohvris teise looja, Kelly Kruusmanniga selleks  uue  teatrilava ja nukud, et ka jõulunäidend oleks päris uus.

Mõisas asuvas raamatukogus said lapsed meisterdada ingleid ja kaarte. Avatud olid veel koduloonurk ning postkast, kuhu igaüks sai postitada mõne jõulusoovi.

Kingitusi tuli jagama jõulumemm. Lapsed said laulu või salmi eest pakid, milles oli Kelly Kruusmanni joonistatud talveteemaline lauamäng.

Jõulumaad külastasid Kehra gümnaasiumi algklasside õpilased ning ka Kehra ja Alavere lasteaedade lapsed. Neljapäeval oli jõulumaa raames vallavalitsuse korraldatud jõulupidu kodustele lastele, kes said vallalt kommipakid.

Julika Vääre: „Pidu oli  Anija ja selle lähimate külade lastele, kelle jaoks Kehrasse minemine ei oleks transpordivahendi puudumise tõttu kõne alla tulnud.
Seekord me ei teinud lahtiste uste päeva, kuhu igaüks oleks saanud lastega omal käel tulla. Eelmisel aastal kasutasid seda võimalust  vähesed. Jõulumaaga jäime rahule.“

Eelmine artikkelHäid pühi ja head aasta lõppu!
Järgmine artikkelSwedbank sulgeb 1. aprillist Loksa kontori