INGA KAURIT: „Aruküla perekeskuses on elu käima läinud.“

2117

Aruküla perekeskuse perenaine INGA KAURIT lubab projekti jätkumise eest võidelda ka uuel aastal.


EMMA-MARIA ja INGA KAURIT.

Aruküla lasteaia ruumidesse loodud perekeskus sai teoks tänu Kodanikuühiskonna Sihtkapitalile, MTÜle Perede ja Laste Nõuandekeskus ning projektile „Lastega perede heaolu toetamine Raasiku vallas“. Märtsis 2011 projekt lõpeb.

Perekeskuse juhataja Inga Kaurit usub, et see pole Aruküla perekeskuse lõpp, sest toimima hakanud ettevõtmise jätkamiseks on kirjutatud uued projektid.

Isade huvi jahedavõitu
PREP-paarisuhte koolitus, Gordoni perekool ja teised Aruküla rahvale varem kuulmatud õpitoad on Inga Kauriti arvates korda läinud nii, nagu oli plaanitud.

Sügisel tegi Aruküla perekeskus üleskutse moodustada isade-laste klubi, kuid Inga Kaurit nendib, et seni ei ole leitud ühtki aktiivset isa, kel oleks mahti ja pealehakkamist seda vedama hakata. Ka paarisuhtekoolitusele oli mehi päris raske saada.

„Isad käivad perekeskuses lahtiste uste päeval või lastega koos, aga koolitusele ei julge tulla,“ räägib Inga Kaurit. „Kuuel naisel õnnestus mees kaasa saada. Paarisuhtekoolituselt tuli välja, et vanematel on vähe aega teineteise jaoks ja kõigil pole võimalik lapsi vanavananemate hoolde jätta. Tundub, et on tekkinud nõudlus pärastlõunase lastehoiu järele. Ettepanek tuli isalt, kes koputas me uksele, tõi muusikakeskuse ja küsis, mida veel vaja oleks. Mõ­ned isad on meid märganud.“

Uued suunad
„Kuna Gordoni perekool hakkab läbi saama, on emad nalja visanud, et mida me nüüd esmaspäevaõhtuti teeme, peaks midagi uut välja mõtlema,“ jutustab Inga Kaurit. „Perekool oli kümnel esmaspäeval kolm tundi pluss kodutööd – nii et päris väsitav. Aga hakkas inimestele meeldima. Nüüd on oodatud emade oma initsiatiiv. Titemammade ühekordsest massaažikoolitusest selgus, et võiks koos võimelda. Miks mitte, kui keegi leiab tasuta treeneri ja annetab meile televiisori – paneme video käima ja teeme.“

Ideed ja lahendused nende teostamiseks peavad Inga Kauriti meelest tulema kogukonna seest – nii toimib perekeskus kõige loomulikumalt ning kõigile kasulikumalt. Järgmisel aastal tuleb sellesama kogukonnaga korraldada kevadtalgud, sest perekeskuse senised ruumid jäävad ette Aruküla lasteaia kümnenda rühma avamisele. Sestap on perekeskusele antud luba kolida kevadel sama maja teistesse ruumidesse.

„Kahju on küll, sest me oleme kahtede talgutega päris armsa säästuremondi teinud. Aga küll teeme uuesti,“ on Inga Kaurit kindel.

Eelmine artikkelTulekahju katlamaja territooriumil
Järgmine artikkelANDRES TAMMSAAR Kehrast on verd loovutanud 101 korda