Ida-Harju 156 koolinoort osalesid Kuusalus karjäärikonverentsil

1712

Peaesinejatena rääkisid keskkoolinoortele elukutsevalikust MARGUS ABEL, TANEL TALVE ja ANU VUNK.

Püüa Päeva korraldustoimkond: ees Sander Rüngenen, Severi Jõõras, Alar Kupp, Piret Õis, Karl Laanemets, Astrid Rõuk, Helina Lillsoo, taga Kelly Kruusmann, Margit Leheroo, Karin Märjamaa, Annika Agu Aasrand, Kelli Vahesalu. Pildilt puuduvad õpilastest Targo Tamm, Tarmo Tambur, Ida-Harju Karjäärikeskusest Lydia Kruusmann.

Ida-Harju Teabe- ja Nõustamiskeskus, mille kontor paikneb Anija mõisas, korraldas märtsi lõpus Kuusalu keskkoolis karjäärikonverentsi „Püüa päeva“, teema oli tänane noor homsel tööturul.

Konverentsile kogunes 156 keskkoolinoort Kuusalu, Kehra, Kolga, Maardu ja Jüri koolist.

Nõustamiskeskuse karjääri- ja noorteinfo spetsialist Annika Agu-Aasrand kirjeldas, et päev oli üles ehitatud kahes osas. Esimeses pooles kõnelesid kolm peaesinejat ja teine pool oli sisustatud elava raamatukoguna – kohale oli palutud 14 esinejat eri elualadelt, neile esitati küsimusi väiksemates ringides. Igaühega sai rääkida 15 minutit, siis vahetasid esinejad asukohta. Elav raamatukogu kestis tund aega, grupid said kõneleda nelja inimesega.

Elavas raamatukogus olid karjääriinfo spetsialist Heidi Antons, SA Anija Mõisa Haldus tegevjuht Kaiti Kartusov, Kivisaare ratsatalu perenaine Ülle Rink, OÜ GreenStep Solutions omanik ja tegevjuht Anu Vunk, Kuusalu keskkooli direktor Vello Sats, Kehra spordikeskuse juhataja Indrek Lillsoo, PriceWaterhouseCoopers Eesti finantsaudiitor Anni Rõuk, OÜ Vemus juht Kaupo Parve, tüürimees Indrek Triisberg, OÜ Reimann Retked omanik ja juht Mart Reimann, Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuse juht Marilin Pehka, filmi­mees Rasmus Merivoo, Palga­info Agentuurist Kadri Seeder ning OÜ Äri Tugiteenus omanik ja juht Herko Sunts.

Peaesinejad olid Tallinna Ülikooli õppejõud Margus Abel, Kuusalu kooli vilistlane Anu Vunk ja Kanal2 saatejuht Tanel Talve.

Korraldada aitasid konverentsi Kuusalu koolist 12. klassi õpilased Severi Jõõras, Alar Kupp, Karl Laanemets, Margit Leheroo ja Karin Märjamaa, Sander Rüngenen, Tarmo Tambur, Targo Tamm, Kelli Vahesalu ning Piret Õis koos karjääriõpetuse õpetaja Astrid Rõuguga.
Astrid Rõuk: „Õpilased said karjääriõppe raames kogemuse konverentsi   korraldamisest   algu­sest peale. Kõigile jagasime rollid. Tundus, et konverents oli huvitav, küsitlesin pärast 10. klassi noori, ütlesid, et  elavate raamatutega vestlusi oleks võinud olla rohkem, huvitav oli kuulda eri elualade esindajate kogemustest.“

Sander Rüngenen Kuusalu kooli 12. klassist: „Osalesin konverentsil teist aastat, seekord oli efektiivsem ja inforikkam. Sain uute inimestega tuttavaks, Tanel Talvega rääkisin. Tema soovitas vabatahtlikku tegevust. Teine peaesineja Margus Abel rõhutas, et ei saa karjääriredelil tahta kohe tipus olla, alustada tuleb madalamalt tasemelt ja töötada end tippu.“

Sama klassi õpilane Piret Õis: „Ei ütleks, et kuulsin konverentsilt midagi täiesti uut, pigem kinnitust, et tuleb teha seda, mis endale meeldib, olla sihikindel ja mitte alla anda. Huvitav oli intervjueerida Margus Abelit, põnev vaheldus oli tavalistele koolipäevadele.“
Üks peaesinejatest ja elavatest raamatutest, Kuusalu kooli vilistlane Anu Vunk   tegeleb oma firmas messilahenduste, tootmiskorralduse ja disainiga Euroopa messikeskustesse.

Ta kiitis, et konverents meeldis väga: „Elava raamatukogu formaat oli üllatus. Kuigi rääkisin nelja eri rühmaga, jutt ei kordunud, küsiti erinevaid küsimusi. Uuriti, kuidas saada ettevõtjaks, kas on hirm ebaõnnestumiste ees.“

Eelmine artikkelKorteriühistute esindajad: Kas Kolgat ootab tondilinna saatus?
Järgmine artikkelRaasiku LC avaõhtul osales kogu maailma Lionsite president