HOLi uus esimees on VELLO JÕGISOO

1571

 

Harjumaa Omavalitsuste Liidu (HOL) nõupäeval Arukülas valiti liidule uus juhatus.

Eelmisel kolmapäeval valiti HOLi uueks esimeheks 33 poolthäälega Kose vallavanem Vello Jõgisoo. Teise kandidaadi, Harku vallavanema Kaupo Rätseppa poolt oli 45-st hääletanust 10. Liidu aseesimeheks esitati üks kandidaat Helle Lootsmann, kes osutus ka valituks. Valiti ka kuus juhatuse liiget, kelleks said Keila linnapea Tanel Mõistus, Keila vallavolikogu liige Heiko Raamat, Saue vallavolikogu esimees Rein Riga, Kaupo Rätsepp, Raasiku vallavanem Andre Sepp ja Vasalemma vallavanem Aleksei Šatov. Juhatuse seitsmes liige on Tallinna linna esindaja, kelleks valiti linnavolikogu esimees Toomas Vitsut.

Vello Jõgisoo on Kose vallavalitsuses töötanud 1997. aastast abivallavanemana ning 2000. aastast vallavanemana. HOLi eelmise juhatuse koosseisus oli ta aseesimees. Tema sõnul on uue juhatuse esmaseks eesmärgiks säilitada HOLi ühtsus ning tagada see, et keegi liikmetest liidust välja ei astuks. Oluline on vastu võtta ka HOLi 2010. aasta eelarve, kus oleks vahendeid mitmete kultuuri- ja spordiürituste korraldamiseks.
„Toredaid üritusi on Harjumaal küll, näiteks ilusa küla ja kauni kodu konkurss, maakaitsepäev jt. Need tegevused tuleks säilitada,“ tõdes Vello Jõgisoo.

Eelmise juhatuse viimane vastuvõetud otsus oli HOLi ja HEAKi (Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus) juhatuste avalik pöördumine, milles laideti plaani kulutada  haldusreformiga seotud uuringuteks 3,2 miljonit krooni. Refor-miga kaotataks suur osa seniseid omavalitsusüksusi ning moodustataks 15 maakonnasuurust valda ja 5 linna. Pöördumise kiitsid heaks juhatuse üheksast liikmest viis. HOLi juhatuse uus esimees Vello Jõgisoo oli pöördumise vastu ning leidis, et haldusreformiga tegelemine ei ole praegu HOLi peamine küsimus.

Eelmine artikkelKolka „Piparkoogimaania” algklasside peavõit
Järgmine artikkelLeesil ja Pärispeal said PRIA miljoni-projektid valmis