HELENA AUG korraldab suvel mitmel pool kirbuturge

2460

Reedel, 8. juunil on OTT turuga samal ajal Kuusalu pastoraadi ees kirbuturg.


Kirbuturgude korraldaja HELENA AUG Kuusalust.

Kuusalu elanik Helena Aug on viimase kolme aasta jooksul korraldanud kodualevikus ja mujal mitu kirbuturgu. Kolmandat korda kutsutakse rahvast ostma Kuusalu pastoraadi juurde, samamoodi tehti ka kahel eelmisel suvel.

„Reede õhtu on hea aeg, ei ole jõutud siis veel aiatöödega tegelema hakata. Tullakse Kuusallu poodidesse, saab käia mitmes kohas korraga. Kunstide kooli ees müüakse reede õhtul OTT ehk Otse Tootjalt Tarbijale toidukaupa ning meie pakume kasutatud riideid, jalanõusid, ehteid ja muud kraami. Müüme otse autodelt, praeguseks on kirja pannud üle kahekümne müüja.“

Turul algavad hinnad 5 sendist. Kui müüakse kalleid asju, on küsitud ka pool toote omahinnast. Eri kohtades ja aegadel on hästi kaubaks läinud erinevad asjad, jutustab ta.

Laupäeval, 9. juunil aitab Helena Aug korraldada Loksa kirbuturgu, esimest korda oldi seal märtsis taaskasutuspäeval, siis müüdi kultuurikeskuse ruumides.
Nüüd on kirbuturg Loksa laadaga samas kohas, kultuurikeskuse ees platsil. Kuusalu kandist on müüjaid kirja pannud kümmekond.

Korraldaja räägib, et põhitöö on suhtlemine müüjatega interneti vahendusel. Ka võimalikele ostjatele saadab infot e-kirjaga, paneb uudiseid üles Facebooki.

Tulekul on veel kirbuturg Pärispeal merepäeval, mis toimub 14. juulil. Ka on kavas müüjatega välja tulla lauritsapäeva pidustustel, 11. augustil.

„Praegu tundub, et rahvale meeldib, oleme öelnud, et Kuusalu kandi moe kujundavad kirbuturud. Tulge osalema ja uudistama,“ ärgitab aktiivne korraldaja.

Eelmine artikkelLiiklusõnnetus rolleriga
Järgmine artikkelLasteasutuste kokkade võistluse võitis Kolga lapsevanem MARIA PRÄÄTS