Headus ühendab, alkohol pole teema

1021

henri
HENRI REEDER, Raasiku valla noorteliikumise MEN liige

Möödunud nädalal külastas maavanem Ülle Rajasalu Raasiku valda ja kohtus teiste seas valla noorteliikumise Minu Eesti Noored (MEN) eestvedajatega. Kohtumisel rõhutati ka meie valla noorte omanäolisust.

Kuigi ajateenijana sain sellele kaasa elada vaid Sõnumitooja vahendusel, võin oma kogemusest selgitada, et Raasiku valla noorte eripäraks on see, et aktiivse kultuurielu ja laiapõhise huvihariduse all on üles kasvanud põlvkond heatahtliku suhtumise ja tugeva koostöövõimega noori. Ka MEN-i esimees Kaspar Aren vihjas sellest maavanemale sõnadega, et kultuur on meile nagu emapiimaga kaasa antud.

Maavanema vastuküsimusest, kas Raasiku vallas on alkoholi tarbimine noorte seas taunitav ning õppimine populaarne, jäi kõlama aga väike möödamõistmine. Ma usun siiski, et see nimetatud küsimus ei olnud vääriti mõistmisest, vaid oli puhtalt informatiivne, kuid et keegi asjast valesti aru ei saaks, tahan paari asja selgitada.

Meie erilisust ei saa kindlasti mõõta alkoholi või õppimisega. Tasuks piiluda sügavamale ja märgata meie imelist koostöösünergiat, võlu, milles peegelduvad Garina Toominga ja Helle Vaga särav ambitsioonikus, Jaanika Toome ja Margit Eeriku ülim positiivsus, Juhan Trumbi imelised viisid ja Malle Jaako tasane ning rahustav olemus. Kes Raasiku valda tõeliselt seestpoolt näinud on, ei vaja siia juurde enam statistikat joomisest.

Mitte alkohol pole taunitav, vaid halvad mõtted ja isekad inimesed on. Mitte õppimine ainult õppimise pärast pole populaarne, vaid head inimesed ja heast vaimust kantud teod on. Nii, nagu see meil Raasiku vallas ikka käib. Head ja tarka inimest alkohol ei muuda, üksi ei suuda see midagi korda saata. Inimene ise on tuhat korda võimsam.

Pikemas perspektiivis võib tõesti MEN ehk mõjutada alkoholi tarbimist vähenemise suunas, kuid ei tasu pidada seda noorteelu elavdavaks ja raskusi lahendavaks peaeesmärgiks. Kui kasvõi üks noor tänu MEN-ile hakkab oma eakaaslasi Raasiku vallas rohkem usaldama on head tehtud juba enam, kui üksnes alkoholi mainet halvendades. Kasvõi üks tegija noor veel Tallinna elu juurest koduvalla vaimsusse tõmmata ja mäed hakkavad liikuma.

Eelmine artikkelVarastati metallist esemeid
Järgmine artikkelEhedad Elamused Lahemaal laieneb Kuusalu valda