HC Kehra võitis EMV hõbemedali

1385

Pühapäeval, 17. mail toimunud Eesti käsipallimeistrivõistluste finaalseeria viimases mängus kaotas  HC  Kehra  koduväljakul  lisa­ajal Põlva Servitile ning pidi leppima hõbemedaliga.
Enne reedel, 15. mail Põlvas toimunud 4. finaalmängu lahutas HC Kehra/Horizon Pulp&Paper meeskonda järjekordsest meistritiitlist üks võit – finaalseeriat juhiti 2:1. Tasavägiselt kulgenud mängu lõpu kallutas Põlva Serviti siiski enda kasuks ja võitis 25:21 (13:14). Kehra resultatiivseimad olid Uku-Tanel Laast ning Dmitro Jankovski 5 ning Kaupo Liiva 4 väravaga.  Peatreener Jüri Lepp märkis, et meeskond tundis puudust väikese vigastuse tõttu kõrvale jäänud Marko Slastinovskist.
„Avapoolajal mängisime maha neljaväravalise eduseisu ning teise poolaja alguses tegutsesime arvulises ülekaalus lahjalt. Üks võtmetegur oli, et teenisime liiga palju kaheminutilisi karistusi,“ kommenteeris ta.
Kuna finaalseeria oli viigis, tuli võitja selgitamiseks pidada ka 5. mäng. Viimati läks seda Eesti meistrivõistlustel vaja 2007. aastal, kui meistri selgitasid Põlva Serviti ja Chocolate Boys.
Kehra spordihoone oli pühapäeva õhtupoolikul puupüsti täis – vabu kohti polnud tribüünidel ega rõdul, palju oli ka neid, kes jälgisid mängu platsi ääres seistes.
Kodupubliku rõõmuks läks Kehra meeskond mängu kiiresti juhtima ning vahepeal oli eduseis juba viieväravaline. Avapoolaja võitis HC Kehra 15:11. Ka teisel poolajal algus kuulus Kehrale, kuni eduseisuni 17:12. Kui teist poolaega oli mängitud 4.30 minutit, teenis kolmanda karistuse ja mängust eemaldamise Kehra meeskonna üks liider Marko Slastinovski. Pärast seda hakkas mängupilt kiiresti muutuma ning kui teisest poolajast oli mängitud 11 minutit, oli seis viigiline 18:18 ning minut hiljem läks Põlva mängu esmakordselt juhtima 19:18.
„Mehed on täitsa rumalaks läinud. Oleks mul võistlussärk, läheksin praegu mängima,“ ütles Postimehe internetilehel mängu kommenteerinud Kehra meeskonna endine mängija ja abitreener Risto Lepp.
Edasi jätkus mäng tasavägiselt, kuid selle võrra kerkis pinge nii platsil kui pealtvaatajate seas.
„Milline triller!“, „Katus kerkib pealtvaatajate ergutusest, saal on pingest punnis.“ „Ainult eriti melanhoolsed pealtvaatajad veel istuvad“, ütlesid kommentaatorid interneti vahendusel mängu jälginutele. Paar minutit enne normaalajal lõppu oli mänguseis endiselt viigiline 26:26 nning normaalaeg lõppeski viigiliselt 27:27.
Lisaaja esimene 5minutiline poolaeg lõppes Põlva meeskonna napi eduga 29:28, kuid teisel poolajal õnnestus neil eduseisu kasvatada ning finaalide finaaliks nimetatud mäng lõppes Serviti võiduga 34:30. Ühtlasi tähendas see Põlva meeskonnale 10. Eesti meistritiitlit. HC Kehral on tiitleid ühe võrra rohkem, kuid tänavu pidi meeskond pärast ülimalt tasavägist finaalseeriat leppima hõbemedaliga. Kehralaste suurimad skooritegijadviimases mängus olid Jürgen Rooba ja Jevgeni Buinenko 7 ning Dmitro Jankovski 6 väravaga.
Jüri Lepp kommenteeris kaotust: „Pärast Marko Slastinovski eemaldamist läks raskeks, sest sellele positsioonile ei olnud meil võrdväärset vahetust. Teenisime liiga palju kaheminutilisi karistusi. Lisaajal olid ka meil võimalused, kuid Servitile määrati kergelt 7 meetri karistusvise, mis sai määravaks.“
Kehra meeskonna teise treeneri Indrek Lillsoo sõnul olid mehed pärast mängu nii pettunud, et ei teinud isegi ühispilti, kui Anija vallavanem Arvi Karotam ja käsipalliliidu juhatuse liige Helir-Valdor Seeder olid neile riputanud kaela hõbemedalid.
„Võit oli ju nii lähedal ja eriti valus on kaotada kodus,“ sõnas Indrek Lillsoo, kellel endal libises napilt käest võimalus tulla treenerina ühe päeva jooksul kaks korda Eesti meistriks.
Ta lisas: „Vähemalt pealtvaatajaile oli kogu sellel finaalseerial põnevust ja pinget täie raha eest. Peale mõlema meeskonna fännide oli viimase mängu ajal saalis ka neid, kes olid esimest korda käsipalli vaatamas. Nende emotsioonid olid veel kõige ehedamad. Pärast mängu olid tüdrukutel pisarad silmis, kellel rõõmust, kellel kurbusest. Kuid spordisaali tullaksegi emotsioone saama.“
Postimehe interneriülekande vahendusel jälgis otsustavat finaalmängu umbes 4500 inimest, seda on kaks korda sama palju, kui on vaatajaid internetiülekannetel jalgpallimängudel.
Eesti meistrivõistluste lõppenud hooaja tähtede koosseisu valiti teiste seas ka Kehra meeskonna ääremängija Kaspar Lees.

Eelmine artikkelREELIKA LOOTUS Kuusalust avaldas põneva naisteka „Jälitatav“
Järgmine artikkelAruküla võõrustas esimest korda Harju seeniortantsupidu