HC Kehra peatreener Jüri Lepp juhib Eesti käsipallikoondist

703

Eesti käsipallikoondis alustab sel sügisel 2016. aasta Euroopa Meistrivõistluste kvalifikatsioonimängudega.

Möödunud nädalal kinnitas Eesti Käsipalliliidu juhatus Eesti meeste rahvuskoondise peatreeneriks HC Kehra peatreeneri Jüri Lepa, kes juhtis rahvuskoondist Eesti taasiseseisvumise algusest 2001. aastani.

„11 aasta jooksul on rahvuskoondist juhtinud neli meest. Tekkis tahtmine uuesti proovida ja mõned asjad teisiti teha. Esitasin oma kandidatuuri ja mind valiti,“ rääkis Jüri Lepp.

Ta selgitas, et treenerina soovib ta meeskonna rünnakut süsteemsemaks teha: „Igal treeneril on oma käekiri. Olen olnud mängu juht. Praegu on meie klubidel uued saalid ja noor põlvkond peale kasvanud. Usun, et meil on potentsiaali.“

Oktoobri lõpust ootavad rahvuskoondist ees 2016. aasta EHF EURO kvalifikatsioonimängud. Esimene mäng toimub 31. oktoobril Kehra spordihoones ning vastaseks on Iirimaa.

„Praegu on meeskond komplekteerimisel. Nimekiri ei ole veel lõplikult paigas, kuid HC Kehrast on ilmselt 6-7 mängijat, koos endiste HC Kehra mängijatega, kes praegu on välisklubides, ilmselt 10. Aega on üsna vähe, eks paistab, mida saab korda saata,“ sõnas Jüri Lepp.

Eesti rahvuskoondise taseme kohta ütles ta, et meeskond on praegu Euroopa 12 nõrgima seas: „Mõne aasta eest läks päris hästi ja Eesti oli üsna lähedal, et pääseda Euroopa Meistrite turniirile. Vahepeal oli väike tagasilöök ja nüüd tuleb hakata madalseisust ülespoole ronima.“