Tuleb festival Kolgakülas vändatud filmidest

592

Kolgaküla filmifestivali ajal avatakse 19. oktoobril rahvamaja juures „Sajandi 100 võttepaika“ infotahvel-kaart.

Kuusalu valla Tapurla küla elanik, filmiprodutsent Artur Talvik tuli ideele panna Eesti filmi 100. sünnipäeva puhul legendaarsematesse võttekohtadesse väljaspool linnasid infotahvlid „Sajandi 100 võttepaika“, igasse maakonda üks. Infotahvli kujundas ja tekstid tegi arhitekt Raul Vaiksoo.

Harjumaal seatakse tahvel Kolgakülasse. Artur Talvik kommenteerib, et see on vaieldamatult maakonna kõige enam filmivõteteks kasutatud paik ja Eestis üks populaarsemaid.

Kolgaküla Selts korraldab 19. ja 20. oktoobril filmifestivali, kus näidatakse kõiki 8 Kolgakülas vändatud filmi, mitmes neist on kohalikud inimesed osalenud massistseenides: „Inimesed sõdurisinelis“ 1968, „Verekivi“ 1972, „Äratus“ 1989, „See kadunud tee“ 1990, „Tulivesi“ 1994, „Tulekummardajad“ 2000, „Vanad ja kobedad saavad jalad alla“ 2002 ning hiljuti kinodesse jõudnud „Seenelkäik“ 2012. Pärast igat filmi meenutatakse selle tegemist, kohale on kutsutud mõni filmitegija võttegrupist või näitleja.

Kolgaküla Seltsi tegevjuht Kaisa Linno ütleb, et tõeline leid on film „See kadunud tee“, millest teatakse vähe, selles on väga nostalgiline tantsuõhtustseen, mis on üles võetud Kolgaküla rahvamajas.

„Inimesed sõdurisinelis“ on kavas näidata võttekohas palli­platsil.

20. oktoobril tuleb ka festivali klubiõhtu, muusikat teevad Uuri4ever ja Loksa koolinoorte bänd. Festivali toetavad kohaliku omaalgatuse programm, kultuurkapital ja Kuusalu vald. 

Eelmine artikkelKütuse vargus ettevõtte hoovil
Järgmine artikkelPõllumehed hindavad tänavust sügist väga raskeks