Harjumaa Noorte Puhkpilliorkestrile Prahas kulddiplom

1358

Harjumaa Noorte Puhkpilliorkester käis eelmisel nädalal Tšehhimaal Prahas XIV rahvusvahelisel konkursil.

Konkurss Praha 2011 toimus 7.-8. jaanuaril. Osalesid 19 orkestrit Tšehhist, Sloveeniast, Poolast, Saksamaalt, Belgiast, Madalmaadest, Itaaliast ja Eestist.

Eestit esindanud Harjumaa Noorte Puhkpilliorkester võistles keskmises kategoorias 6 konkurendiga.

Orkestri konkursiprogrammi dirigeerisid Harry ja Sirly Illak. Harjumaa orkester sai kulddiplomi ja teise koha. Võitis Itaaliast I Filarmonici. Harry Illak sai konkursi parima dirigendi tiitli.

Harjumaa Noorte Puhkpilliorkestris mängivad noored Loksa, Kehra, Keila, Saue ja Tallinna linnast ning Anija, Kuusalu, Raasiku, Harku, Rae ja Viimsi vallast.

Loksa muusikakoolist osalesid õpetaja Lauri Metus (bassklarnet), vilistlane Kristina Liivamägi (flööt). Kehra kunstidekoolist flöödiõpetaja Eda Jürisoo, flöödiõpilased Agnes Aguraiuja ja Doris Tedre, vilistlased Joosep Voolma (tromboon) ja Roland Jairus (eufoorium). Aruküla huvialakeskusest olid Jürnas Rähni (metsasarv), vilistlane Andrus Rähni (klarnet) ja flöödiõpetaja Natalia Kostrõkina. Kose muusikakoolist olid õpetaja Olev Roosa (tromboon) ja õpilane Hans Kristian Õis (klarnet) ning Kuusalu Kunstide Koolist vaskpilliõpetaja ja konkursil esitatud palade „Puhu tuul” autor ning „Mu süda ärka üles” seadja Ott Kask.

Orkester esitas konkursil veel George Swaeringeni „Seagate Overture” ja kohustuslikuna tšehhi helilooja Vladimir Studnicka loo „Slezsky tanec”. 

Eelmine artikkelTulekahju keldris
Järgmine artikkelANDRUS ANSIP külastas Aruküla kooli