Facebooki grupis Eluterve Raasiku on üle 200 liikme

3994

Facebooki grupi, kus saab jagada Raasiku valla infot, asutas KARIN KILK juulis.

Facebooki grupp Eluterve Raasiku. Grupi looja KARIN KILK
Facebooki grupp
Eluterve Raasiku. Grupi looja KARIN KILK

Suvel levis Facebookis üleskutse tulla Raasikule tiigi äärde ujuma ja päevitama. Kutsuja oli Raasiku elanik Karin Kilk.Teade, millele reageerisid mitmed kohalikud, oli üks esimesi postitusi Facebooki grupis Eluterve Raasiku.
Grupis on praegu 207 liiget. Peamiselt jagatakse infot ja kuulutusi Raasiku valla üritustest. On olnud ka vallaelanikega seotud reklaame, ringide teateid, mõned kuulutused Anija vallast. Postitamiseks peab olema grupi liige, info jõuab kõikide Eluterve Raasikuga liitunuteni. Grupiga liitumine ja postitamine on tasuta.
Eluterve Raasiku looja Karin Kilk rääkis, et esimesed postitused saabusid kiiresti: „Esmalt oli info väikeses ringis, kuid liikmeid aina lisandus – peamiselt vallaelanikud, kuid ka  mujalt.“
Ta sõnas, et grupi loomise idee sündis uudishimust kohaliku elu vastu: „Kolisime möödunud aasta septembris elukaaslasega linnast Raasikule. Siin on sajandeid elanud mu emapoolsed esivanemad. Õppisin Raasikul põhikoolis, osalesin  ringides – tegin tsirkust, karaktertantsu, olin skaut, õppisin inglise keele koolis. Hiljem olen elanud Londonis, Berliinis, Tallinnas.“
Ta hakkas uurima, millega kohalikud lisaks töö- ja pereelule tegelevad, lõõgastuvad, inspiratsiooni ammutavad, omavahel läbi käivad: „Oli rõõm, et vallas on aktiivseid elanikke, kes vabatahtlikult midagi korraldavad või teiste ettevõtmistes osalevad. Uurisin poes ja rahvamajas kuulutusi, soovisin lihtsamalt ja operatiivsemalt seda põnevat infot endani tuua. Soov jäi kummitama, kuid midagi konkreetset ei osanud kohe teha.“
Ta jutustas, et grupi sünnile aitas kaasa 3nädalane koolitus Indias: „Osalesin projektis DesignLAB Orissa. Läbisin koolituse protsesside, toodete ja teenuste disainimisest. Osalejaid oli Eestist, Taanist, Nepaalist, Indiast. Projekti algataja ja koordinaator on MTÜ Continious Action Eestist.“
Projektis tuli kaardistada India ühe piirkonna probleeme ja leida lahendusi, et elu-olu parandada: „Pärast Indiast lahkumist pidid osalejad tegema kodutöö, mis nõudis kohalikus kogukonnas millegi algatamist või ära tegemist. Eluterve Raasiku  loomine oli seega projekti üks jätkutegevustest.“
Ta sõnas, Eluterve Raasiku üles­anne on aidata kaasa, et kohalikud kasutaksid aktiivsemalt vaba aja veetmise võimalusi: „Kui üritustel ja ringides on rohkem huvilisi, suureneb osalejatel eluterve kogukonnatunne ja huvi ümbritseva vastu, rääkimata heast enesetundest ja inspiratsioonilisast. Oleks vahva, kui grupi kaudu toimuks ka kogemuste, teadmiste, oskuste vahendamine – näiteks kuulutab keegi, et pakub head pottsepa, remondi või massaažiteenust.“
Karin Kilk rõhutas, et Eluterve Raasiku on isetoimiv grupp, postitatud info hulk ja sisu sõltub liikmetest. Administraatorit ega infoedastajat pole. Peale kohalike vabaühenduste tegijate postituste on oodatud kõikide teiste üleskutsed mõnest algatusest-tegevusest, kuhu soovitakse  vallarahvast  kaasata, näiteks heategevuslikud talgud,loodusmatk, kepikõnd.“
Grupist saadud info põhjal hakkas ta  käima keraamikaringis, osales  kontsertidel, vaatas näiteringide etteasteid: „Rõõmuga käiksin veel looduse, liikumise, tervise ja toitumisega seotud üritustel, olen looduslähedase ja tervisliku eluviisi austaja. Väga on meeldinud MTÜ Raasiku Rajad matkad.“
Ta tõdes, et grupp on paraku nähtav ainult Facebooki kasutajatele: „Facebook ei täida kindlasti kõiki ootusi, kuid see on pisike samm eluterve kogukonna poole.“

Eelmine artikkelMARIA ANTONS-VALNER teeb tellimuse peale luuletusi
Järgmine artikkelSõnumitooja 7. jaanuari lehes