Harju MTÜde esindajaid oodatakse Kogemuste Klubisse

1044

Järgmine kokkusaamine on 16. mail Harju omavalitsuste majas Tallinnas.

Harjumaa Ettevõtlus- ja Arenduskeskus (HEAK) algatas sel kevadel maakonna MTÜdele Kogemuste Klubi. Koos käiakse kord kuus, iga kuu kolmandal kolmapäeval kell 16 maakonna omavalitsuste majas Tallinnas Sirge tänav 2. Seni on kohtutud kahel korral, märtsis ja aprillis, korraga kaks tundi. Osalenud on 35 inimest 26 ühendusest, ka neid, kes alles plaanivad MTÜ loomist, rääkis klubi eestvedaja, HEAKi MTÜde konsultant Lianne Ristkivi. Ta lisas, et ühendusi on maakonnas väga erinevaid, alates külaseltsidest kuni eriala- ja huviorganisatsioonideni.

Ida-Harju MTÜdest on seni olnud esindatud üks – aprillikuu Kogemuste Klubis käis Guido Trees MTÜst Peningi Koroonamänguklubi. Siis räägiti kodanikuühenduste jätkusuutlikust majandamisest. Ekspertidena tutvustasid oma praktikat Anna Heinsoo ja Kaja Annion MTÜst Töötahe, mis on KÜSKi toetusraha abil asutanud Keilas puuetega inimestele töökeskuse.

Guido Trees ütles, et tal oli tookord aega ja läks vaatama ning ei kahetse: „Oli huvitav ja tundub, et ka kasulik. Tegime rühmatööd, käsitlesime raha hankimise teemat. Paljude projektidega on ju see probleem, et enne tuleb ise raha leida ja asi ellu viia, toetussumma saab tagantjärele. Sattusin ühte rühma Läti panga esindajaga, sain teada, et ka nemad annavad laenu.“

Esimesel klubikokkusaamisel arutati, kas ja kuidas üksteiselt õppida.

Lianne Ristkivi: „Kogemuste Klubi idee kasvas välja mentorluse põhimõttest. Mentorprogramme on püütud käivitada, kuid kogenumad ühendustejuhid teevad oma tööd niigi vabatahtlikena, see pole väga hästi käima läinud. Tekkis mõte, et ehk toimib üksteiselt õppimine paremini klubi vormis. Järgmisel korral, 16. mail on arutelu teema kaasamine. Osalema on oodatud Harjumaa kodanike­ühenduste inimesed, palume end eelregistreerida HEAKi kodulehel.”

Eelmine artikkelLeiti mehe surnukeha
Järgmine artikkelAasta ema MARGIT AMER Loksalt: „Selle tiitli jaoks pidasin end nooreks.“