Muutused algavad Sinust enesest

762

Laupäeval, 5. mail kogunes kampaania Teeme Ära raames väike seltskond inimesi, ligi 40 hinge, Alavere talgupäevale. Võttes arvesse eelnevaid talgupäevi, koostasime küla üldkoos­olekul optimaalse koristusplaani. Korrastasime rahvamajaesise haljasala, riisusime külaplatsi ja ka kunagise kolhoosi kontorihoone esist, puhastasime allee võsast. Tegijate meelest sai tulemus ülihea, loodetavasti hindavad seda ka need, keda kohal ei olnud.

Lõunalauas tuli kõne alla Alavere elanike äärmine passivsus ning ükskõiksus ühisomandi suhtes. Eks annab tunda eestlaste individualism ning ühis- ja koostöövalmiduse puudumine.

Nagu selgus Teeme Ära kodulehel, jäi korraldusstaap ettevõtmisega igati rahule. Ilus ilm ja rahva tahe tõi 5. mail Eestis talgutele  üle 30 000 inimese.
Vaatan laiemat pilti ning tõden, et Alavere osalusprotsent on kiiduväärt 11. Arvutus näitab, et osalus üle Eesti oli pisut üle 2 protsendi. Tunnistan, ega see mind palju lohuta, sest nii väikeses kohas, nagu on Alavere küla, peaks koostöövalmidus olema palju kõrgem.

Tänan osalenuid.

Eelmine artikkelLeiti mehe surnukeha
Järgmine artikkelAasta ema MARGIT AMER Loksalt: „Selle tiitli jaoks pidasin end nooreks.“