Valdadel on kulunud teehoolduseks sadu tuhandeid kroone

855

Tänavu novembri lõpus sadas lund ja tuiskas poolteist nädalat järjest.

Anija vallas lükatakse lund umbes 400 kilomeetril. Kuna hooldama peab ka enamikku Kehra linna tänavatest, kulub ühe tuisu järel kõigi teede lahtilükkamiseks keskmiselt 51 000 krooni, ütles valla endine majandus­spetsialist, nüüdne ehitusspetsialist Viljo Leis. Novembrikuu teehooldus läks maksma kokku 240 000 krooni. Anija valla eelarves oli sel aastal teehoolduseks alles 270 000 krooni.

Kuna ka detsembri esimene nädalavahetus tõi tuisuilma, on allesjäänud summa juba kulunud ning edasise jaoks tuleb rahaline kate planeerida järgmise aasta eelarvesse. Kulukas on Anija vallas Viljo Leisi sõnul see, et lund lükatakse vajadusel RMK metsavaheteedelt, mis viivad üksikute talude juurde.

Kuusalu vallas on vallateid 500 kilomeetrit. Majandusteenistuse juhataja Kalev Kulpsoni sõnul maksab nende ühekordne lahtilükkamine keskmiselt 35 700 krooni. Kuna selle nädala esmaspäeva seisuga oli vallamajja saadetud vaid pooled arvetest, täpne ülevaade kuludest puudub. Kuusalu valla 2010. aasta eel­arvesse on teehoolduseks jäänud praeguse seisuga 67 538 krooni, lisaeelarvega plaanitakse juurde anda 120 000 krooni. Kalev Kulpson prognoosib, et novembriga on need summad juba ette ära kulutatud ning detsembrikuu hooldusrahad planeeritakse uude aastasse.

Raasiku vallas läheb vallateede, sealhulgas alevike tänavate, talvine hooldusring keskmiselt maksma 35 000-40 000 krooni. Novembrikuu eest on arveid esitatud 170 000 krooni, teatas haldusjuht Aivar Suursaar. Vallaeelarvesse oli selleks tarbeks jäänud 35 000 krooni ning puudujääva summa eraldamist hakkab otsustama vallavalitsus, lisas ta.

Eelmine artikkelVikipalu külas põles alajaam
Järgmine artikkelReedeöine torm jättis paljud külad elektrita ja inimesed lumevangi