Harju maavanem tühistas Galatoni liiniload

1549

Harjumaa Ühistranspordi-keskus (ÜTK) leidis ajutised teenindajad Kuusalu, Loksa, Aruküla ja Raasiku väikebussiliinidele.

Alates teisipäevast, 28. detsembrist on Harju maavanema Ülle Rajasalu korraldusega tunnistatud kehtetuks OÜ Galaton liiniload kommertsliinidel 242 Tallinn-Kiiu-Kuusalu, 242A Tallinn-Kolga-Loksa-Vihasoo, 262 Tallinn-Lagedi-Raasiku, 243A Tallinn-Jüri-Pajupea-Aruküla ning 237A Tallinn-Lohusalu.

Kinnitatud on ajutised teenindajad kuni avalike konkursside tulemuste väljaselgitamiseni – konkurss kestab 5.-12. jaanuarini. Seni teenindab liine 242 ja 252A AS Temptrans, 262 ja 237A AS Samat ning 243A OÜ Vilandert.

Harjumaa ÜTK tegevjuht Ago Kokser selgitas, et maavalitsuse järelevalveosakond on kontrollinud vedajaid avalikel ja kommertsliinidel: „Kõikidel firmadel on olnud eksimusi, aga teistel pole olnud fikseeritud haldusrikkumisi nii massiliselt ega süstemaatiliselt, kui oli OÜ Galaton bussides. Teades, et vedajate seas on olemas nõudlus, tuli Galatoni liiniload tühistada.”

ÜTK juht rääkis, et kõigepealt uuriti teistelt firmadelt, millised on nende võimalused senise vedaja asendamiseks,  liinidele leiti uued teenindajad nii, et sõidugraafikud ei muutunud.

„Ajutised vedajad on  vaadanud, kas sõlmivad lepingu seniste bussijuhtidega või leiavad uued, peaasi, et vastutaja on vahetunud,” sõnas ta.

Galatoni suuremateks rikkumisteks nimetas Ago Kokser marsruutidest mittekinnipidamist ning mitmel pool kasutati väikebusse, mis ei olnud lepingus kirjas.
Ka paljud muud dokumendid ei vastanud nõuetele.

Liikluseeskirjade jämedaks rikkumiseks hindas ta seda, et Galatoni bussidesse võeti sageli istekohtadest rohkem reisijaid: „See on ohutusreeglite jäme rikkumine. Kui reisijad seisavad bussis ja juhtub näiteks laupkokkupõrge, on tagajärjed tõsised. Saame aru, et bussid on väikesed ja reisijaid teinekord rohkem, kuid seisma ei tohi sõitjaid võtta.”

Esmaspäeva õhtul selgus, et Galaton vaidlustas korralduse kohtus ning kohus on keelanud õiguskaitse korras ajutise veo liinil 262 kuni 10. jaanuarini. Selle ajani peab vedama Galaton.

Eelmine artikkelAutode kokkupõrge
Järgmine artikkelKuusalu valla tänuüritusel sai aastapreemia AARNE IDAVAIN