Harju-Jaani kunstide päeval tegeleti maali ja fotograafiaga

2134

Harju-Jaani kihelkonnapäevade kaunite kunstide päev oli tänavu Raasiku ja Kambi mõisas.


Akvarellimaali töötoas.

Pühapäeval, 5. juunil said huvilised osaleda 9. Harju-Jaani kihelkonnapäevade kunstide päeval. Margit Eerik päeva korraldanud MTÜst Tuulekell sõnas, et eesmärk pole kunagi olnud massi kokku ajada, sisu on olulisem, sel korral oli aga rahvast üllatavalt palju.

Kella 12st said soovijad Raasiku mõisa pargis, praegusel Raasiku Elektri territooriumil, osa võtta akvarellimaali töötoast, mida juhendas Darja Verpson, ning loodusfotograafia töötoast, mida juhtis Lembit Karind. Mõlemas töötoas osales nii lapsi kui täiskasvanuid.

„Darja Verpsoni juured on Raasiku vallast, ta vanaema oli olnud Raasiku mõisas mõisaproua isiklik teenijatüdruk. Mõnegi kunstide päeval osalenud inimese vanaema või vanaisa on selle mõisaga seotud. Lembit Karind on Raasiku inimene, samamoodi UNICU mehed. Päev kujunes justkui tegusate Raasiku inimeste kokkutulekuks,“ jutustas Margit Eerik.

Pärast töötube tehti ringkäik Raasiku mõisa pargis, kus mõisa ajalugu tutvustasid Vaino Napp ja Olev Sinijärv. Seejärel suunduti rongkäigus UNICU masinatega Kambi mõisa, mille ajaloost tegid ülevaate Vaino Napp ja Ants Kivimäe. Üllatusena esines Juhan Trump kitarril ning lauldi ühislaulu.

„Vaino Napp oli teinud põhjaliku ja tänuväärse uurimise. 43 aastat Raasiku Elektrit juhatanud Olev Sinijärv oli omal käel uurinud ning lisas fakte, mis on tema tööajal välja tulnud. See oli vahva ja paeluv,“ kiitis Margit Eerik.

Päev lõppes Kambi mõisa viinaköögi varemetes õlle- ja pidulaulude kontserdiga, esines Kuivajõe meeskoor, keda juhendas asendusdirigent Age Mets.

Margit Eerik sõnas, et on kunstide päeva korraldanud suure mõnuga: „Leian, et see on meie piirkonnas omal kohal. Rahva positiivne tagasiside on selle tõendus.“

Augustis folgipäev
7. augustil korraldab MTÜ Tuulekell kihelkonnapäevade folgipäeva.

Tartu ülikooli professor Andres Tvauri, kes on uurinud kivikalmeid, tuleb tegema kivituuri, Tõhelgi külaplatsil on pärimustantsude õpituba Triinu Nuti juhendamisel ning kui huvilisi leidub, ka kaltsunukkude valmistamise töötuba. Õhtu lõpetab Anne Maasiku ja Mikk Sarve kontsert-vestlusring.

Eelmine artikkelLiiklusõnnetus Kiiu alevikus
Järgmine artikkelHarju maavanem ÜLLE RAJASALU külastas Raasiku valda