Harju ettevõtted võiksid julgemalt taotleda toetusi

1116

HEAK ettevõtluskonsultant SIMO VEIKOLAINEN tõdeb, et peamiselt taotlevad ja saavad stardi- ning kasvutoetust Tallinna firmad, Harjumaalt võiks neid olla rohkem.

Sõnumitooja toimetusega võttis ühendust Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse (HEAK) ettevõtluskonsultant Simo Veikolainen sooviga julgustada lehe kaudu Ida-Harju ettevõtjaid taotlema riigilt toetust.

Ta selgitas, et alates käes­oleva aasta 21. märtsist toetab alustavaid ja kuni kolm aastat tegutsenud ettevõtteid Eesti riik. Tänavuseks aastaks on selleks riigieelarves kokku 4,7 miljonit eurot. Alates 2007. aastast kuni tänavu märtsini saadi toetusraha Euroopa Liidu Sotsiaalfondilt, kokku 7,4 miljonit eurot, mis nüüdseks on ära jaotatud.

Starditoetust on võimalik taotleda firmadel, mis on registreeritud vähem kui 12 kuud tagasi – toetuse suurus on kuni 7000 eurot. Kasvutoetust antakse kuni kolm aastat tegutsenud ja ekspordipotentsiaaliga ettevõttele, toetussumma on suurem – kuni 32 000 eurot. Starditoetuse puhul on nõutav omafinantseering 20 protsenti, kasvutoetusel 35 protsenti abikõlbulikest kuludest.

„Taotlusi saab esitada jooksvalt, kuni eraldatud summa lõppemiseni,“ kinnitas Simo Veikolainen. „Meie oleme HEAKis nõuandjad, taotlusprojekt tuleb kirjutada endal. Meie anname nõu, juhime tähelepanu võimalikele kitsaskohtadele ja soovitame ka erinevaid meetmeid, kust võiks veel toetusraha küsida. Peaasi on, et ettevõtjail endil oleks soov ja huvi, tulge ning arutame koos.“

Ta lisas, et toetust on võimalik taotleda ka pikemat aega ettevõtlusega tegelenud isikul, kuid sel juhul tuleks uue valdkonnaga tegelemiseks luua teine ettevõte. Nõue on, et toetatava ettevõtte omanik ei tohi olla osanik ega juhatuse liige teises sama valdkonnaga tegelevas firmas.

Paika on pandud, mis valdkondadele stardi- ja kasvutoetust ei anta: põllumajandus- ja kalandustoodete esmane tootmine, töötlemine ning turustamine; põllu- ja metsamajandus ning kalapüük; hulgi- ja jaekaubandus; kinnisvaraalane tegevus; tubakatoodete ja alkohoolsete jookide tootmine; finants- ja kindlustusalane tegevus; juriidilised toimingud ja arvepidamine; reklaamindus; hasartmängude ja kihlvedude korraldamine; rentimine ja kasutusrent; söetööstus ning maanteevedudeks ette nähtud veokite soetamine.

HEAK abiga on viimasel ajal saanud Ida-Harjust toetust näiteks Kuusalus autoremonditöökoja avanud OÜ Sajandiime.

Loe ka kirjakasti rubriiki.

Eelmine artikkelKehra linnas löödi meest
Järgmine artikkelTeeme Ära 2011 talgupäev on laupäeval, 7. mail