Hara röövlid tabatud

1095

Kohtu alla on antud Haras ja Loksal röövimas käinud ning mõrvadega seotud kurjategijate grupp.

Põhja ringkonnaprokuratuuri andmetel süüdistatakse 35aastast Maksimi ning 25aastasi Viktorit ja Timofeid selles, et nad tungisid 2009. aastal 6. mai öösel Kuusalu vallas Hara külas vallavalitsuse liikme Kunnar Vahtrase koju.

Juhtunust kirjutati tookord paljudes ajalehtedes, kajastati TV uudistes. Röövlid viskasid kiviga akna katki ja sisenesid majja. Nad kandsid maske, ähvardasid peremeest jahipüssiga, sidusid kinni, lubasid põlved läbi lasta või ta karjääri uputada. Tema pangakaardilt võeti pangaautomaadist 25 000 krooni.

Viktorit ja Timofeid süüdistatakse ka 14. novembril 2009 toime pandud röövis Loksa juveelikauplusesse, kust viidi müüjat relvaga ähvardades minema kuldehteid väärtusega üle 300 000 krooni. Sellestki juhtumist räägiti ajakirjanduses.

Ringkonnaprokuratuuri pressiteates on öeldud, et Viktorit ja Maksimi süüdistatakse ka mõrvas – sel aastal 16. aprillil tapsid nad Kuusalu vallas metsas kirve ja noaga 39aastase naise. Timofeid süüdistatakse mõrva varjamises.

Viktorile on esitatud süüdistus veel Kuusalu vallas metsas 36aastase mehe tapmises 2008-2009 aastavahetuse paiku. Maksimi, Timofeid ja 24aastast Romani süüdistatakse selle kuriteo varjamises.

Põhja politseiprefektuuri büroojuht Priit Pärkna kommenteeris Eesti Päevalehele, et lühikese aja jooksul toimus samas piirkonnas mitu sarnase käekirjaga röövi.  

Õhtulehele ütles ta, et kurjategijad peeti kinni oskusliku uurimise käigus kogutud info ning asjaga seotud isikute ütluste põhjal hargnema hakanud juhtlõngade kaudu.

Samas tõdes, et veidi pärast Hara röövi käisid maskides röövlid ka Kotka bensiinijaamas, kuid seda kohtu alla saadetud meestega ei seostata.

Kunnar Vahtras sõnas, et röövlid on küll tabatud, kuid kohus pole neid süüdi mõistnud: „Kohtu eelistung toimub tänavu, sisuliselt hakkab kohus arutama järgmisel aastal.”

Eelmine artikkelPõleng Raasikul
Järgmine artikkelLigi 50 muusikut mängis Kuusalu pasunakoori 140. sünnipäeval