Häirenuputeenus läks odavamaks

1093

Esimene häirenupp on tellitud ka Anija valda.

Möödunud aasta lõpus hakkas Anija vallavalitsus koostöös MTÜga Eesti Naabrivalve pakkuma häirenuputeenust üksi elavatele eakatele. Häirenupp kinnitatakse käe peale nagu kell ning õnnetuse korral saab inimene sellele vajutades saata märguande vabatahtlikule, kes appi tuleb.

Kui alguses maksis teenus 37 eurot kuus ja vallavalitsus oli valmis tasuma sihtgruppi kuuluvate vallaelanike eest poole summast, ehk 18,5 eurot, siis alates veebruarist kuni oktoobri lõpuni küsib MTÜ Eesti Naabrivalve kuutasu 12 eurot. Odavamas komplektis on suitsuandur, kaasaskantav häirenupp ja lokaalne sidekeskus.

MTÜ Eesti Naabrivalve tegevjuht Marek Väljari ütles, et kui asus MTÜd selle aasta alguses juhtima, mõistis, et teenuse hind on liiga kõrge. Tänu projektirahadele õnnestus see muuta klientidele taskukohasemaks.

„Huvi on märgatavalt kasvanud. 12 euro eest saavad inimesed täpselt sama komplekti, mis varem 37 eest, väljaarvatud tulekustuti. Juba on tellitud üks ka Anija valda,“ lausus ta.

Anija abivallavanem Marge Raja teatas, et temani ei ole jõudnud info nagu oleks keegi nende vallast teenuse tellinud: „Selle saab tellida ka inimene ise, mitte tingimata vallavalitsuse kaudu. Poole summa kompenseerimine puudutas häirenuputeenust, kui see maksis veel 37 eurot. Kuna meie poole pole ükski soovija pöördunud, siis ei ole me uue hinna küsimust arutanud.“

Möödunud laupäeval tutvustati häirenupu teenuse võimalust ka Arukülas Raasiku valla küladepäeval.

Eelmine artikkelVargus Raasiku kortermaja keldris
Järgmine artikkelIda-Harju omavalitsusjuhid peavad Eesti Päevalehe pakutud reformivarianti mõttetuks