Grusiinid külastasid Kolga kooli

1490

Kolga keskkool võttis sihtasutuse Archimedes projekti raames vastu külalised Gruusia Gori 7. keskkoolist.


Grusiinid ja nende võõrustajad Toompeal. Kolga noored hakkavad nüüd monteerima ühiseid raadiosaateid, kooli kodulehel peaksid need olema novembri alguses.

10.-16. oktoobrini olid Kolga kooli osad gümnaasiumiõpilased ja direktor Tõnu Valdma seotud Gruusia delegatsiooni vastuvõtuga. Projekt sai toimuda tänu sellele, et Tõnu Valdma kirjutas sihtasutusse Archimedes rahataotlusprojekti jätkamaks 3 aastat tagasi alanud koostööd. Projekti „Õpilasesinduste aktiveerimine kooli internetiraadio abil“ toetatakse programmi Euroopa Noored ala­programmist koostöö ELi naabruspiirkondade riikidega 8317 euroga.

Gruusia õpilased ja nende saatjad ööbisid vastuvõtjate kodudes. Koos kohtuti Kuusalu ja Loksa gümnaasiumi õpilasesindustega, käidi Toompeal riigikogus külas selle esimehel Ene Ergmal ja väliskomisjoni juhil Marko Mihkelsonil. Veel külastati Gruusia suursaatkonda Eestis. Tutvuti Lahemaaga ning baltisaksa mõisakultuuriga, käidi Rakveres, matkati Viru rabas. Laupäeva õhtul oli Võsul ühine koosviibimine võõrustavate peredega.

Käikudel kõneldu salvestati raadiosaadete tarbeks. Reedel oli tööpäev – tehti kampaaniasaateid Kuusalu ja Gori kooli õpilasesinduste valimisteks. Kõik saated on inglisekeelsed, need pannakse üles Kolga kooli kodulehele.

Triin Rand 11. klassist kiitis: „Olen osalenud mitmes projektis, see oli parim koostööprojekt välismaa noortega – minu elu üks toredamaid nädalaid. Grusiinid on väga temperamentsed ja emotsionaalsed, kui läksid lennukile, olid pisarad silmas. Nemad ei ole saanud sedasi välismaal käia nagu meie.“

Eelmine artikkelTeelt eemaldati puu
Järgmine artikkelKäes on korstnapühkimise tipphooaeg