Gripilaine on jõudnud piirkonniti kohale eri aegadel

1294

Kuusalus-Arukülas hakkab haigus taanduma, Alaverre, Loksale ja Kolka on gripp saabunud.

Uurisime lasteasutustest, kui palju on viirushaigustesse nakatunuid, kõnelesime ka kohalike perearstidega.

Sel esmaspäeval pandi Kolga keskkoolis haigestunute suure arvu tõttu kolm klassi kinni – 1., 5. ja 7. klass. Puudujaid oli ka eelmisel nädalal. Kolga lasteaias on haigeks jäänute arv samuti kasvanud.

Alavere põhikoolis oli puudunud õpilaste arv klasside kaupa erinev, mõnes klassis olid kohal pooled õpilastest, mõnes tulid peaaegu kõik kooli. Direktor Renna Reisi arvas, et selle nädalaga võib haigeid lisanduda.

Loksa perearst Tatjana Nugis ütles, et haigete arv on järsult tõusnud. Reedel käis vastuvõtul 57 haiget, tavaliselt võtab ta vastu 25-30 inimest. Ka esmaspäeval pöördus arsti poole palju rahvast. Helistatakse, küsitakse nõu. Tohtrid soovitavad esialgu koju jääda ja nende jutule minna hiljem.

Kuusalu hakkab haigus tasapisi taanduma, öeldi keskkoolist ja ka tervisekeskusest. Gripilaine jõudis Kuusallu paar nädalat tagasi, kohati oli haigeid nii palju, et kool kaalus õppetöö peatamist. Sel esmaspäeval puudusid koolist mõned üksikud. Ka Kuusalu lasteaias oli kohal üle saja lapse.

Perearsti õde Elle Landberg rääkis, et alates 16. novembrist on haigestunute arv olnud suur, paljudele on antud nõu telefoni teel.  

Aruküla põhikooli direktor Avo Möls sõnas, et haigus on taandumas. Möödunud nädalal oli ligi veerand õpilastest viiruse tõttu kodus, selle nädala alguses poole vähem.

Pikavere ja Vihasoo koolis oli üksikuid puudujaid.

Raasiku põhikoolis puudus esmaspäeval 23 õpilast. Eelmise nädala lõpus ei tulnud 60 puudujast haiguse tõttu kooli umbes 30.

Kehra perearst Marje Ott märkis, et Kehra kant on va­ra­se­matel aastatel pääsenud gri­pist suhteliselt kergelt. Täna­vu on arstidel tööd rohkem kui tavaliselt, aga mitte väga palju. Ilmselt mõjub suur töö­tute arv, inimesed on kodu­se­mad. Samas ennustatakse uue aasta alguses  järgmist gripi­lainet.

Eelmine artikkelArukülas löödi meest
Järgmine artikkelAnija vald teeb suurtele peredele taas jõulukingid