Raasiku koolis jätkub tavapärane õppetöö

1734

Eelmisel nädalal oli puudujaid üle 60, esmaspäeval 23.

Raasiku põhikooli direktori Kadri Viira sõnul oli eelmine nädal väga raske. Et nende õpilane suri seagrippi, kohe koolile ei teatatud, direktor kuulis sellest esmaspäeva õhtul ajakirjanduse kaudu. Ametliku kinnituse sai ta alles teisipäe­val perearst Anna Pristromskajalt.

Teisipäeva hommikul oli koolis lahkunud kaaslase Rivo Soosaare mälestuseks leinahetk, pärast seda sattus kool meedia turmtule alla.

„Tagantjärele oleksime targemad ja võtaksime kõik ajakirjanikud korraga vastu, siis ei tulnud selle peale,“ sõnas koolijuht.

Ta lisas – kui ajalehed küsisid infot koolis toimuva kohta telefoni teel ja saatsid Raasikule vaid fotograafid, siis telejaamad läksid kohale ette teatamata ning seadsid koolipere fakti ette, kus nad soovivad filmida ja keda intervjueerida: „Õnneks oli vallavalitsus meile suureks toeks, kogu nädala olid koolis haridus- ja kultuurispetsialist Ardo Niinre ning sotsiaalpedagoog Õnnela Metsaorg. Ardo Niinre võttis intervjuude andmise enda peale.“

Teisipäeval käis koolis juhtunust rääkimas perearst Anna Pristromskaja, kolmapäeva õhtul osales lapsevanemate koosolekul tervisekaitsespetsialist Mai Järvekülg.

„Ta pidas väga hea loengu, vastas vanemate kõigile küsimustele, kohtumine kestis ligi kolm tundi.

Lapsevanemad kiitsid kooli tegutsemist ning tundsin, et selle õhtuga tulid vanemad koolile palju lähemale,“ kiitis Kadri Viira.

Kui pärast koosolekut vanematelt küsiti, kas kool tuleks mõneks päevaks sulgeda, ei peetud seda vajalikuks.

Neljapäeval käis koolis psühholoog, reedel kriisinõustaja, kes vestlesid nii õpetajate kui õpilastega. Mõlemad on lubanud vajadusel veel minna.

Eelmisel nädalal puudusid kooli 121st õpilasest pooled. Neist umbes 30 olid haiged, ülejäänud ei julgenud tulla või leinasid. Näiteks 7. klassist, kus õppis ka Rivo Soosaar, käis koolis vaid üks õpilane, kes ei tahtnud üksi kodus olla.

Direktori sõnul sai kool möödnud nädalal ka võõrastelt inimestelt toetuskõnesid ja e-kirju, milles avaldati kaastunnet ja pakuti tuge: „Neid ei olnud küll palju, aga need tegid südame soojaks.“ 

Selle nädala alguses puu-du­sid koolist vaid haiged õpi-la­sed. Näiteks 7. klassi kümnest õpilasest olid koolis 7.
„Nii ruttu ei muutu miski, kõik vajab aega. Kuid loodame, et nüüd jätkub rahulik õppetöö,“ ütles Kadri Viira.

Eelmine artikkelArukülas löödi meest
Järgmine artikkelAnija vald teeb suurtele peredele taas jõulukingid