Loksa kirikukell on valmis ja Kuusalusse tehakse samuti

1373

PRIA annab Kuusalu kogudusele kolme kirikukella jaoks 567 793 krooni.


Loksa kiriku uus kell on valatud Saksamaal Vestfaalis.

Kuna Kuusalu ja Loksa kiriku kellad on vanad ja pragunenud, hakkasid kogudused otsima võimalusi uute kellade saamiseks.

EELK Loksa Maarja kogudus esitas projekti MTÜle Arenduskoda, et saada toetust LEADER-programmist.
MTÜ hindamiskomisjon ja juhatus otsustasid projekti toetada, kuid mitte täies mahus. Küsitud 559 276 krooni asemel lubati 214 770 krooni.

Selle summa eest sai tellida kahe asemel ühe kirikukella. See valati Mäeväli Orelitöökoja vahendusel Saksamaal Vestfaalis tornikellade valu­kojas Petit&Edelbrock Gmbh­&Co. Kell on valmis ja toodud Eestisse. *
EELK Kuusalu Laurentsiuse koguduse õpetaja ja Loksa koguduse hooldajaõpetaja Jaanus Jalakas ütles, et kella kirikutorni veel ei panda, kuid tuuakse jaanipäeva aegu pühadeks Loksa kirikusse, et soovijad saaksid seda näha. Kell kaalub 187 kilogrammi.

Loksa kellaga on kõige suurem probleem see, et toetusrahale tuleb juurde tasuda 10protsendiline omaosalus ligi 22 000 krooni. Seni ei ole teada, kust selle summa saab.

Kuusalu kirikukellade valmistamist toetab PRIA küla­elu elavdamise meetmest 567 790 krooniga, omaosaluse on lubanud anda Kentmannide suguvõsa.

Ka need kellad valmistatakse Mäeväli Orelitöö­koda OÜ vahendusel. Veel tehakse Kuusalu kirikutorni jaoks suur sihverplaadiga ajanäitaja, millele tulevad kuldsed osutid. Jaanus Jalakas arvas, et see pannakse torni põhjapoolsesse ehk Kuusalu tee poole külge.

Eelmine artikkelLeiti suurtükimürsk
Järgmine artikkelKuusalu Autobaasi VOLVO-buss läbis 1000 kilomeetrit