Esimesel nädalal käis Loksa jäätmejaamas kümmekond inimest

2346
Loksa jäätmejaama töötaja VELLO LOOMUS loodab, et jäätmeid hakatakse viima järjest enam.

KIKi toetusel ehitatud jäätmejaam alustas Loksal tööd 2. veebruaril.

Loksa jäätmejaam asub endise autobaasi taga savitiikide lähedal. Tegu on uhiuue ehitisega, mis valmis oktoobris. Kogu plats on ümbritsetud aiaga, sellel asuvad kontorihoone koos katusealusega ning suured konteinerid eri liiki jäätmetele. Tallinna ja Loksa linna ühine MTÜ Keskkonnateenused sai Keskkonnainvesteeringute   Keskuselt (KIK) kokku 1,8 miljonit eurot Loksa jäätmejaama ja Tallinna jäätmepunktide jaoks. Loksa jäätmejaama rajamisele kulus toetusrahast 250 000 eurot, Loksa linn lisas omaosalusena 80 000 eurot.
Jäätmejaamas töötav Vello Loomus rääkis, et esimesel tööpäeval ei olnud ühtegi külastajat. Kokku käis esimese nädala jooksul jäätmejaamas kümmekond inimest, kellest pooled vaatasid värava juures silti ja läksid minema. Ära anti poolteist diivanit, mille vastuvõtu eest tuli tasuda, ning televiisor, klaaspudeleid-purke ja plastpakendeid, mida saavad era­isikud viia tasuta.
Jäätmeid võivad viia nii Loksa linna   kui   Kuusalu   valla   elanikud, toodav kraam pannakse kirja, toojate nime ega elukohta ei küsita.
Vello Loomuse sõnul ohtlikke jäätmeid esialgu vastu võtta ei saa, sest litsentsi taotlemisega läheb aega veel kolm kuud: „Ohtlike jäätmete vastuvõtmiseks antava litsentsi saab umbes poole aastaga, enne jäätmejaama valmimist ei olnud võimalik taotlust esitada. Teised litsentsid saime kolme kuuga, seetõttu sai jäätmejaama avada veebruaris.“
Mööbli kohta sõnas Vello Loomus, ta on valmis olema vahendaja rollis, kui tuuakse kasutatavaid mööbliesemeid ja samas on inimesi, kes neid tahaksid need kasutusse võtta.
Loksa jäätmejaam on avatud esmaspäeval, kolmapäeval, neljapäeval ja laupäeval. Hinnakirja leiab Loksa linna kodulehelt.

Eelmine artikkelSoojatootja plaanib Loksale investeerida ligi 3 miljonit eurot
Järgmine artikkelKas Kehra ja Alavere tänavavalgustus hakkab öösel kauem põlema?