ERIK TAMMSOO korraldas Raasiku valla esimese rattakrossi

1543

Valla meistrivõistlused toimusid Aruküla terviserajal.

„Esimest korda tekkis mul mõte Raasiku valla rattakrossist talvel, kui toimusid valla suusavõistlused. Pakkusin idee seal tookord korraldajaile ka välja, aga sinnapaika see jäi,“ rääkis rattakrossi korraldaja Erik Tammsoo.

Tema arvates on spordielu Raasiku vallas suhteliselt kehvake, mistõttu soovis omalt poolt selle edendamisele kaasa aidata. Miks just rattakross, sellele on lihtne vastus – Erik Tammsoo ise on sama alaga tegelnud 12 aastat.

Paar kuud tagasi Aruküla terviserajal rattaga sõites sattus ta juhuslikult kokku endise vallavanema Andre Sepaga, kes oli ka suusavõistluste korraldustiimis, ning ütles talle: „Mul on tunne, et aeg on küps, teeme ära!“

Hakati tegutsema. Erik Tammsoo kiitis, et nüüdne riigikoguliige Andre Sepp oli ratta­krossi korraldamisel suureks abiks ning aitas leida toetajaid. Abilisi oli veelgi – Guido Salumäe ja Jõelähtme rattaklubi liikmed aitasid rada tähistada, Aruküla Kultuuriseltsi tegevjuht Garina Toomingas medaleid teha jne.

Aruküla terviserajale märgiti maha kaks ringi, kõige noorematele 850meetrine ja teistele 3kilomeetrine. Erinevate vanuseklassi võistlejail tuli läbida eri arv ringe – võistlusradade pikkus oli olenevalt võistlusklassist 1,6-12 kilomeetrit. Kõik võistlusel osalenud said medali ja auhinna.

„Tundub, et läks korda, oli tore sportlik päev,“ arvas peakorraldaja ning lisas, et tegelikult ületas osavõtjate arv tema ootused: „Teades seda ala, mõtlesin, et 50 võistlejat oleks esimese korra kohta väga hea, tegelikult oli neid 78. Ilm oli ka õnneks väga ilus.“

Kõige rohkem osavõtjaid oli noorimas vanuseklassis ehk alla 10aastaste laste hulgas – kokku 24 poissi-tüdrukut.

„Kurb on see, et 17-18aastaste noorte arvestuses oli vaid üks võistleja. See on just niisugune vanus, kus treeninud noored peaksid hakkama juba kusagile jõudma. Samas on tore, et meeste- ja naisteklassis ning veteranide hulgas saime võistluse läbi viia – see näitab, et huvi ratta­krossi vastu on Raasiku vallas olemas,“  jutustas Erik Tammsoo.

Huvi rattakrossi vastu on ka mujal, sest Raasiku valla lahtistel meistrivõistlustel osales lisaks oma valla ratturitele võistlejaid veel naabervaldadest ja Tallinnast. Lõviosa osavõtjaid oli siiski Arukülast.

„Reklaami tegime mõlemal pool võrdselt, ei tea, miks Raasiku noori tuli kohale vähem. Võibolla peaksid kehalise kasvatuse õpetajad lapsi rohkem motiveerima,“ arvas peakorraldaja.

Ta kinnitas, et kindlasti toimuvad valla meistrivõistlused rattakrossis ka tuleval aastal.

Võistluste tulemusi loe spordi rubriigis.

Eelmine artikkelKonflikt seltskonnas
Järgmine artikkelPolitseinik KAISA KAJO: „Ootamatult palju alaealisi liikus öösel ringi.“