Endises postimajas avati Kehra kolmas söögikoht

5657
Kohviku Petruška omanik LEV KARPOV näitab postkontori vana seifi, millest on tehtud laste mängunurk.

Teisipäevast, 2. aprillist saab käia perekohvikus Petruška.

Kehras kunstidekooli juures aastatel 2001-2008 keldripoodi pidanud Jelena Karpova ja Lev Karpov avasid nädal aega tagasi kohviku Petruška, mis asub Kose maanteel endise postkontori ruumides.

Lev Karpov on õppinud ärijuhtimist, Jelena Karpova saanud kokadiplomi ning pidas Kehra tehases ajavahemikus 1998-2001 sööklat. Möödunud aastal täiendas ta end Tallinnas Anni Arro kohvik-baaris Kukeke kokana.

„Väikest poodi Kehra linna teise otsa on vaja, aga seda on seal võimatu pidada. Meil polnud konkurentsivõimelisi hindu. Ei ole normaalne, et suurkettide poes maksab sai kakskümmend eurosenti vähem. Inimestel on raske linna teise otsa tulla. Pidime välja mõtlema alternatiivi, kuidas endale ja kogukonnale kasulik olla,“ räägib Lev Karpov väikeäride pidamisest.

Postimaja ostis Lev Karpov ASilt Elion 2000. aastal oksjonil tookord Hansapanga laenu abil. Katus lasi läbi ja see tuli ära parandada samal aastal.
Rendihinda ei saanud tõsta, sest postkontoril oli kaheks aastaks Elioniga rendileping tehtud. Hoones on olnud Hansapank, praegu asuvad majas ka hambakliinik ja riidepoed. Postkontor oli postimajas kuni 2012. aasta aprillini, postiljonid jäid juunini veel hoonesse. Pärast nende lahkumist remontisid abikaasad ise postkontorile kuulunud ruumid. Selleks kulus üheksa kuud.

„Igasugune ettevõte on muidugi risk. Ka meie kohvik on risk, aga teisiti ei saa. On hea, kui on kohalikke ärisid. Võtsime oma poe peale ka laenu,“ lisab Lev Karpov.

Kohviku vaatamisväärsuseks on nõukogudeaegne seif, mis päästeti äraviskamisest, kui postkontor välja kolis.

„Ikka tahaks, et oleks eriline ja teistmoodi, aga see on tänapäeval väga raske, sest inimesed reisivad palju ringi ja on juba igasuguseid kohti näinud,“ räägib Lev Karpov.

Sisustusse kuuluvad ka Saksamaalt toodud kujukesed seintel ja seifil olev koka kuju, aknalaudadel on potitaimed. Kohvik on kujundatud niimoodi, et siin tunneks kõik ennast mugavalt. Lapsed saavad seifiga mängida, täiskasvanud ärikohtumisi korraldada, vanemad inimesed diivanil või suvetoolidel rahulikku voolavat muusikat kuulates kohvi rüübata.

Kehra vanim söögikoht on baar Roseus, kohvik Sohvik avati kolm aastat tagasi.

Eelmine artikkelVargus Anija valla garaažis
Järgmine artikkelRahvakoosolek Kolgas – kuidas kaitsta alevike-äärseid metsi lageraiete eest