Elektrirongidega tehti mullu ligi 3 miljonit reisi

697

Elektriraudtee AS rongidega sõideti mullu 2 925 765 korral. Võrreldes 2009. aastaga langes reiside arv 5 protsenti. 2010. aasta piletitulu oli 34,5 miljonit krooni. Võrreldes 2009. aastaga kahanes müügitulu 1,2 miljoni krooni võrra.

Reiside ja piletitulu vähenemise taga võib näha meie areaalis toimunud raudtee remonttöid, mis muutsid reisijatele rongitranspordi ebamugavamaks.

Samas tagavad EVR Infra  tehtavad suuremahulised ehitustööd, et 2013 ja 2014. aastatel Eestisse saabuvad uued reisirongid saavad sõita, renoveeritud ja probleemivabal raudteel.

Möödunud aasta oli Elektriraudteele murranguline, kuna kasutusele võeti Harjumaa esimese ühistranspordi-ettevõttena elektrooniline piletikandja, mis on kasutatav ka maksevahendina. Ajal, mil teised ühistranspordiettevõtted tõstavad piletihindu, et hakkama saada peenrahaga arveldamisel, on meie reisijad sellest olukorrast tänu uuele piletimüügisüsteemile säästetud.

Lisaks allkirjastas ettevõte ka uute reisirongide hankelepingu, mille kohaselt tarnib Šveitsi rongitootja Stadler Bussnang AGga Eestisse aastatel 2012-2014 18 elektrirongi ning 20 diiselrongi. Elektrirongide soetamist finantseerib 85 protsendi ulatuses Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfond.

Elektriraudtee AS teenindab reisijaid Tallinn-Aegviidu, Tallinn-Keila, Tallinn-Riisipere, Tallinn-Paldiski, Tallinn-Kloogaranna ja Tallinn-Pääsküla elektrirongiliinidel. Elektriraudtee AS on riigi omanduses olev ettevõte.