Ehitan unistuste maja oma kätega

1896

Eve Kislov,
Sotsiaaldemokraatlik Erakond

Tean kuidas suvemaja soojustada ning  esivanemate maja renoveerida. Päev on pikem, päike käib kõrgemalt ja kevad pole enam kaugel. Paljude inimeste mõtted unistuste kodust – oma majast ja õuealast – saavad varsti tõeks.  Suvemajad ehitatakse ümber aastaringseks kasutamiseks või renoveeritakse esivanemate majad. Kõike on võimalik oma maitse järgi kujundada. Vähesed aga siiski söeandavad alustada selle mõtte elluviimist. Põhjuseid on mitmeid. Ühed leiavad, et oma maja ehitamiseks pole piisavalt aega, raha ja oskusi, teised arvavad, et maja vajab pidevat hoolt ja lihtsam on korteris elada.
Raha mul ei olnud, kuid alustasin maja ehitusega jaanuaris kolm aastat tagasi. Mind innustasid ideed  uus-   ja  taaskasutuse  avaratest võimalustest, millega kaasneb isetegemise rõõm.  Silmis ja südames – tahtsin ehitada kodu ja oma maja ise, ühendades selleks enda, oma laste, sugulaste ja sõprade hea tahte ja ühised jõud. Koos lastega valisime välja ehitusjärgus maja Muugale, kuhu kolisime  sama aasta septembris. Kuigi esimene talv oli jahedavõitu, siis täna oleme rõõmsad avarusest ja kaminasoojusest ehk õhkküttesoojusest.
Mind on läbi elu ümbritsenud igas mõttes ehitamine. Oma kadunud elukaaslasega Peeter Kreizbergiga püüdsime üheskoos aidata kaasa Eesti riigi ülesehitamisele.  Kui olin väike, ehitas minu isa meile maja ja minust  kolm aastat vanem vend käis tema jälgedes. Oma esimese mängumaja tegime koos vennaga. Hiljem proovisin kätt Eesti Üliõpilaste Ehitusmalevas ja püüdsin taastada isakodu.
Tänu isale ja vennale olen saanud mõistmise ehitamisest, aga praktiliselt õpin ma uusi oskusi siiski veel iga päev. Tänapäeval ei ole tähtsust, kas sa oled naine või mees. Kui sul on piisavalt tahtmist, eesmärgikindlust, kannatlikkust, külalislahkust ning lihtsat inimlikkust, saab igaüks meist maja ehitamisega hakkama. Jõudu meile kõigile oma unistuste elluviimisel!

Eelmine artikkelEsmatasandi tervishoid, politsei ja päästeteenus
Järgmine artikkelAnija Eide toetuseks