Eesti käsipallikoondis sai Euroopa MV valiksarjas Gruusialt võidu ja kaotuse

1035

Eelmisel nädalal Euroopa meistrivõistluste valiksarjas toimunud kahes   Eesti   ja   Gruusia    vahelises käsipallimängus osales Eesti koondise ridades ka kaks HC Kehra mängijat.
Kolmapäeval, 29. oktoobril toimus Tallinnas 2018. aasta Euroopa meistrivõistluste valiksarja esimese ringi avamäng Eesti ja Gruusia koondiste vahel. Mängu võitis Eesti 28:26 (16:15). Võitjate resultatiivsemad olid Mikk Pinnonen ja Kristo Järve 5 ning Martin Johannson, Janar Mägi ja Karl Roosna 4 väravaga, grusiinide kasuks viskas Vladimir Rusia 10 väravat.
Eesti koondises mängisid ka Kehra meeskonda kuuluvad Marko Slastinovski ja Kaspar Lees. Kaspar Lees viskas Gruusia vastu 3 väravat.
Eesti koondise peatreener Rein Suvi nimetas võidu tagatisena head kaitset ja meeskonnamängu, puuduseks pidas ta kaitse ja väravavahi koostööd.
Teine omavaheline mäng peeti pühapäeval, 2. novembril Gruusia pealinnas Tbilisis. Selle võitis Gruusia 29:27 (15:14). Mikk Pinnonen viskas eestlaste kasuks 7 väravat, HC Kehra mängijad Marko Slastinovski ja Kaspar Lees saatsid kumbki palli vastase väravasse 2 korda. Gruusia resultatiivseim oli taas Vladimir Rusia 10 väravaga.
Peatreener Rein Suvi rõõmustas, et meeskond tegutses ühtselt, kõik toetasid ja ergutasid üksteist, kuid tõdes, et polnud hästi toimivaid kiirrünnakuid, kuna neid ei jõutud treeningutel piisavalt lihvida.
Eesti ja Gruusiaga ühte ala­gruppi kuulub Euroopa meistrivõistluste valiksarjas veel Luksemburg, kellega Eesti mängib järgmise aasta 10. juunil võõrsil ja 13. või 14. juunil kodus. Kui nii Eesti kui Gruusia peaksid Luksemburgi võitma, on eelis Eesti meeskonnal, sest kuigi omavahelised mängud jäid viiki, suutis Eesti vastaste koduväljakul visata ühe värava rohkem.

Eelmine artikkelMaccabi Kehra Anija vald võistleb saalijalgpalli II liigas
Järgmine artikkelTIIU AASA tants sai eripreemia